Francuzi diskutabilnim golom Mbappea osvojili Ligu nacija

1

Reprezentacija Francuske je drugi po redu osvajač UEFA-ine Lige nacija!

Trikolori su u finalnom susretu sa 2:1 bili bolji od selekcije Španije i tako su po prvi put došli do ovog trofeja.

Meč je odigran na stadionu San Siro u Milanu pred maksimalnim brojem gledalaca, koliko uslovi pandemije koronavirusa dozvoljavaju.

Objavljen snimak: Pogledajte kako su "Pink Panteri" pljačkali u Grčkoj

Prvih 45 minuta nije ponudilo gotovo nikakva uzbuđenja, dok je drugi dio igre ponudio tri gola i dosta uzbuđenja.

Prvu pravu priliku vidjeli smo tek u 64. minutu kada je Hernandezov udarac završio na prečki gola Llorisa. U istoj minuti je pao gol na drugoj strani.

Mikel Oyarzabal je sjajan pas Busquetsa pretvorio u gol za veliko slavlje svojih saigrača.

Međutim, radost Furije nije dugo trajala jer su se Trikolori samo dva minuta kasnije vratili u igru.

Stvari je na početak vratio ove sezone nestvarni Karim Benzema koji proživljava drugu mladost kako u Realu tako i u reprezentaciji Francuske.

Osam minuta prije kraja meča Mbappe se upisuje u listu strijelaca. Španci su se žalili jer su smatrali da se igrač PSG-a nalazio u ofsajdu, no gol nije poništen i sudija Taylor je pokazao na centar.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Francuzi su upisali veliki trijumf.