FK Željezničar i Manijaci rođendan proslavili pobjedom protiv Sloge Doboj

0

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici dobojsku Slogu 1.0 u 11. kolu Premijer lige BiH.

Na početku utakmice Santos prvi prijeti gostima, ali golman Dabić brani. Odmah nakon toga, Benderu je zaprijetio Kulenović, ali neprecizno.

Velika akcija MUP-a KS: Uhapšeno pet osoba, pretresi na nekoliko lokacija

Željezničar drugi put prijeti u 16. minuti, ali udarac Beće brani Dabić.

Veliku šansu u prvom dijelu gosti su imali u 28. minuti, ali Bender fantastično brani pokušaj Jankovića. Kasnije za Željezničar pokušavaju Amoah i Beća, ali ostalo je 0:0.

U 38. minuti Željezničar dolazi do vodstva. Štilić ubacuje, a Armin Hodžić glavom pogađa za 1:0.

Kraj prvog dijela! 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Sunday, September 18, 2022

U 52. minuti utakmica je na kratko prekinuta radi vatrometa navijača Željezničara povodom 101. rođendana kluba.

Osim toga, u drugom poluvremenu utakmice nije bilo previše uzbuđenja. Željezničar je bio nešto agilniji ali to nije bilo dovoljno da ranije riješi meč i skrati muke navijačima. Ipak, na kraju su tri boda ostala na Grbavici.