FK Sarajevo se iz Moldavije vratio sa 0:0, Krste Velkoski promašio penal

1

Nogometaši Sarajeva odigrali su 0:0 protiv Milsamija u prvom susretu UEFA Konferencijske lige na gostovanju u Moldaviji.

Bivši šampion Bosne i Hercegovine bio je bolji tim, imao je više zrelijih prilika, ali Fanimo i društvo nisu uspjeli se kući vratiti s pobjedom.

Bili su veoma blizu, posebno jer su u prvom poluvremenu promašili penal.

Fanimo je u 28. minuti izborio kazneni udarac. Krste Velkoski je uzeo loptu u ruke i loše šutirao - golman Milsamija jde uspio da zaustavi njegov udarac.

Prvo poluvrijeme je bilo mnogo bolje. U tom dijelu igre tim s Koševa je bio dominantan, mnogo bolji. I prava je šteta što nisu postigli gol.

U drugom dijelu tempo igre je pao. Sarajevo je pokušavalo, ali nije uspjelo postići gol.

Sa ovih 0:0 domaći tim može biti zadvoljniji, a Bordo tim ima većže šanse da pred svojim navijačima ostvari pobjedu u plasira se u drugo kolo.

Podsjetimo, trener Goran Sablić večeras debitirao na klupi Sarajeva.

Revanš susret je na rasporedu 15. jula na Koševu.

Milsami (Moldavija) – Sarajevo (BiH) 0:0

Stadion: Complexul Sportiv Raional (Orhei). Gledalaca: /. Sudija: Y.K. Ugurlu (Turska). Žuti kartoni: Amougui (Milsami), Šabanović (Sarajevo).

Milsami:Timbur, Arhirii, Bolohan, Dijinari, Racu, Zasavitchi (od 38′ Amougui), Antoniuc, Ginsari, Lambarskiy (od 46′ Istrati), Dedov (od 66′ Pisla), Puntus (od 66′ Iurasco).

Sarajevo: Kanurić, Pidro, Kurdić, Dupovac, Šabanović, Đokanović, Oremuš, Hebibović (od 68′ Salčin), Sušić, Fanimo (od 87′ Dervišagić), Velkoski (od 69′ Velkoski).