FK Sarajevo pobjedom otvorio novu sezonu: Na Koševu pao povratnik Sloboda

2

Nogometaši FK Sarajevo na Koševu u nedjelju, 4. augusta, pobijedili su ekipu tuzlanske Slobode (3:1) u susretu prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je imao inicijativu te je stvorio nekoliko povoljnih situacija, ali stvari su se zakomplikovale u 19. minuti.

Nakon VAR provjere situacije u šesnaestercu, dosuđen je jedanaesterac za Slobodu. Bivši igrač FK Sarajevo Said Huseinović u 21. minuti donio je vodstvo Tuzlacima.

Senadin Lavić o intervjuu Željane Zovko: Skandalozno i licemjerno

Sarajlije su ubrzo zaprijetile, ali je u 23. minuti Hamzić iz peterca plasirao loptu pravo u ruke Muminovića.

Tim sa Koševa je stigao do izjednačenja u devetoj minuti nadoknade, a strijelac gola bio je Guliashvili. Izjednačenje je također stiglo nakon VAR provjere.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:1.

/ Anketa

Ko će biti prvak WWin lige Bosne i Hercegovine u sezoni 2024/2025
Rezultati

Ekipa sa Koševa je preuzela vodstvo u 58. minuti, a mrežu je zatresao Đorđević.

Izabranici Zorana Zekića su nastavili sa dominacijom, a za to su nagrađeni u 69. minuti. Čataković je bio precizan sa bijele tačke za vodstvo domaćina od 3:1.

Sarajevo je na kraju tim rezultatom (3:1) savladalo Slobodu i stiglo do tri boda.