FK Sarajevo gostovalo u Splitu: Hajduk se spašavao poraza u posljednjim minutama

1

FK Sarajevo je odigralo prijateljsku utakmicu protiv splitskog Hajduka, a konačni rezultat glasio je 2:2.

Iako je Simon Rožman trebao debitovati, ekipu je vodio Mensur Dogan. Bez obzira na to, Slovenac može biti zadovoljan onim što je pokazala ekipa na pomoćnom terenu stadiona Poljud.

Konačni rezultat glasio je 2:2, ali je FK Sarajevo imalo prednost do samog kraja meča. Ipak, počelo je od pogotka igrača Hajduka.

Žetva očarala Sarajevo: Na sceni NPS izveden balet kojim je sve počelo prije 74 godine

Strijelac u 54. minuti za Splićane bio je Mlakar, a onda su Ćataković i Mustafić u 65. i 76. minuti doveli FK Sarajevo u vodstvo. Ono je trajalo do 88. minute, kada je Marko Livaja pogodio mrežu koju je čuvao Rogić i postavio konačnih 2:2.

FK Sarajevo svoj naredni meč, i prvi na klupi za Rožmana, igra na stadionu Koševo za tačno sedam dana, 12. augusta, protiv ekipe HŠK Posušje.