FK Borac došao nadomak finala Kupa Bosne i Hercegovine

0

Nogometaši banjalučkog Borca u Čitluku su savladali ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:3, u prvom polufinalnom susretu Kupa Bosne i Hercegovine.

Početni dio susreta je donio igru bez pravih šansi te se uglavnom igralo između dva šesnaesterca.

Prvo uzbuđenje se desilo u 20. minuti kada je Kvržić je uposlio Blagaića koji je sa nekoliko metara savladao golmana i donio prednost Borcu od 1:0.

Meteorolozi objavili razočaranje pred 1. maj. Evo gdje će se kvariti vrijeme u BiH ove sedmice

Banjalučanima je gol "dao krila" te su u 24. minuti iz jedne akcije imali tri sjajne prilike koje nisu materijalizovali.

Nagrada za dobru igru uslijedila je u 29. minuti, a prednost banjalučke ekipe udvostručio je Jokić koji je glavom zatresao mrežu domaćina za 2:0.

⏸️ | Gosti imaju dva pogotka prednosti nakon prvog dijela - 0:2. 🔵⚪️ #samojednoimeŠiroki #nksirokibrijeg #samoŠiroki 📷 Antonio Slišković

Posted by NK Široki Brijeg on Wednesday, April 3, 2024

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:2.

Nastavak je donio dvije nove prilike za goste u 51. i 54. minuti, ali precizni nisu bili Mamić i Chinedu.

Ubrzo je uslijedio gol koji je "potopio" hercegovačku ekipu. Iz slobodnjaka 61. minuti fenomenalno je pogodio Vuković za 3:1.

Ubrzo nakon gola Borac je propustio sjajnu šansu te su kažnjeni pogotkom Širokobriježana u 71. minuti preko Mišića pri čemu je smanjena prednost.

Ekipa Vinka Marinovića je predkraj meča imala još jednu veliku priliku, ali Čavić sa nekoliko metara nije uspio pogoditi mrežu.

Na kraju je Borac slavio pobjedu protiv Širokog Brijega rezultatom 1:3.