Fenerbahce na krilima Edina Džeke savladao Gaziantep

0
A. Ka.

Fenerbahce za koji nastupa bh. nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, savladao je Gaziantep sa 2:1.

Oba gola djelo su Dijamanta.

Džeko je nakon samo 18 minuta igre, postigao dva gola u turskoj Super ligi.

Znate li koji su bh. igrači bili najbolji strijelci jugoslovenske fudbalske lige?

Kapiten Zmajeva je nakon svega 72 sekunde postigao prvi gol na asistenciju Dušana Tadića.

Svega 15 minuta kasnije, Dijamant je postigao i drugi pogodak.

Ovog puta mu je asistirao Sebastian Szymanski.

Gosti su od 23. minute igrali su da igračem manje, nakon isključenja Maxima A. (dva žuta kartona).

Ipak, u sudijskoj nadokandi prvo poluvremena smanjuju na 2:1, što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Inače, Tadić je u 55. minuti promašio penal.