Fantastična utakmica na Euru: Engleska nadigrala Dansku i zakazala finale sa Italijom

4

Nogometna reprezentacija Engleske igrat će u finalu Europskog prvenstva protiv Italije.

Gordi Albion do finala je stigao nakon što je večeras na ispunjenom Wembleyju u Londonu nadigrao Dansku 2:1 i tako izborio finalni meč sa Azzurrima na istom ovom stadionu 11. jula.

Gledali smo sjajnu utakmicu, dva velika rivala, rekli bismo finale prije finala.

Nakon nešto mirnijih prvih pola sata, prva uzbuđenja smo zapisali u posljednjih 15 minuta prvog dijela.

Bomba Damsgaarda iz slobodnog udarca za 1:0 za Dansku. Igrala se 30 minuta, kada je Damsgaard opalio sa 25 metara i slobodnog udarca. Pickford ništa nije mogao.

Detalj s meča Engleska - Danska  - undefined

Devet minuta kasnije Engleska je uspjela zabiti izjednačiti na 1:1.

Autogol je ovo bio, Kjaser je ugurao loptu u mrežu iza leđa Schmeichela, ispred Sterlinga.

Detalj isa meča Engleska - Danska - undefined

U prvih 15 minuta drugog dijela gledali smo atomski nogomet. Sijevalo je na obje strane. Prvo Danska, pa Engleske, pa Danska. Akcija za akcijom, ali nije bilo gola.

Kako se 90. minuti bližio, napadi nisu splasnuli. Danci su tražili svoju šansu da završen posao prije produžetaka, ali nisu uspjeli.

Englezi su mirno igrali, znali su da imaju tim za pobjedu, ali do nje nisu došli nakon 90 minuta.

Englezi su napadali u finišu, sudija je produžio meč za šest minuta. Kane i Sterling su tražili put do gola, ali je ostalo 1:1.

Produžetak

U prvom produžetku, Englezi su prvi zaprijetili. Kane je pucao u 93. minuti, a Schmaichel krajnjim naporom odbranio.

U 104. minuti Kane je strijelac, ali ne sa bijele tačke - već iz igre.

Englez je promašio penal, Schmeichel je to odbranio, ali se lopta odbila do Kane, koji je iz drugog pokušaja poslao u mrežu za 2:1 za Englesku.

U drugom produžetku Englezi su napadali, a Danci imali nekoliko poluprilika koje nisu iskoristili.

Engleska je tako slavila pobjedu i zakazala finale sa Italijom.