Uživo sa Europskog prvenstva: Ukrajina - Engleska 0:4, debakl rivala Zmajeva u Rimu

0

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Europskog prvenstva u nogometu u borbi za plasman u polufinale Eura između Ukrajine i Engleske.

Ukrajina i Engleska na Olimpicu u Rimu igraju zadnji meč četvrtfinala Europskog prvenstva.

Pobjednika ovog susreta u polufinalu očekuje Danska.

FT

Gotovo je Engleska je u polufinalu.

89'

Još minuta do kraja regularnih 90 minuta.

Sudija Brych samo zna koliko će se još igrati do kraja.

82'

Smirila se utakmica u Rimu.

Englezi već pomalo odmaraju, pripremaju se za duel sa Danskom, a Ukrajincima je jasno da je sve gotovo.

62''

Gooooooooooooolllllllllllllllll, 4:0 za Englesku.

Rival BiH u borbi za Mundijal, večeras će u Rimu doživjeti debakl.

Četvrti gol djelo je Hendersona. Mount je ubacio iz kornera, a Henderson zabio novi gol Engleza.

Na Olimpicu je završena priča.

60'

Još 30 minuta do kraja susreta.

Engleska vodi 3:0 i teško da se ovdje može dogoditi veliki preokret.

Podsjetimo, Englezi na Euru još nisu primili gol

52'

Sada kada smo skoro saznali i posljednjeg putnika za polufinale, malo ćemo o Ukrajincima.

Ukrajina je rival Bosne i Hercegovine u borbi za Svjetsko prvestvo.

Oba susreta ćemo igrati u završnici borbe za plasman na Mundijal.

Prvi će Zmajevi 12. oktobra igrati u gostima kod Ukrajinaca, a "revanš" je zakazan za  16. novembar.

50'

Gooooooooooooooooooooollllllllllllllllll, Kane je strijelac.

Engleska vodi 3:0.

Najljepši gol večeras. kane je "kroz noge" poslao loptu golmanu Ukrajine i po drugi put večeras zatresao mrežu.

46'

Goooooollllllllllllllllllllllllll, 2:0 za Englesku.

Samo je 60 sekundi prošlo, a već se mijenkja rezultat na semaforu.

Magure je strijelac.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Englezi imaju gol prednosti i jednim okom već gledaju na Wembley, gdje ih čeka Danska.

HT

Poluvrijeme u Rimu, Engleska nakon 45 minuta vodi 1:0.

Strijelac jedinog goila na utakmici bio je Harry Kane, koji je u četvrtoj minuti zatresao mrežu Češke.

Gledamo dopadljiv nogomet, Englezi su bolji i bliži povratku uzdignute glave iz Italije u svoj London, gdje slijedi završnica Eura, kada ćemo saznati i novog prvaka Europe.

45'

Igrat će se još 180 sekundi u Rimu.

Brych je pedantno računao zaostalo vrijeme.

39'

Sudija Felix Brych dugo nas je držao u neizvjesnosti i onda svirao ofsajd.

Srećom, Englezi iz akcije u 39. minuti nisu postigli gol.

Shaw je ušao u prostor, dodao Sanchu, a Buščan je uspio odbraniti

Rekli bismo, nije bio ofsajd.

Idemo dalje...

35'

Imamo prvu izmjenu na utakmici.

Stoper Krivcov je šepajući napustio teren, ušao je napadač Cigankov.

33'

Wowwwww - kakva "Bomba" Ricea.

Sjajno je šutirao iz velike udaljenosti, golman Ukrajine jedna "boksuje" loptu.

29'

Shaw je ubacio iz slobodnog udarca, Kane pucao glavom, no odlazi lopta preko gola.

Nakon pola sata igre Englezi su i bolji za taj jedan gol koji je postigao upravo Kane.

23'

Nakon početne drame i gola Kanea, sada se igra malo smirila.

Englezi su svjesni da moraju sačuvati prednost i izboriti povratak u London iz Rima.

U Londonu ih čeka prvo Danska, 7. jula, a onda i eventulani finalni meč.

16'

Prvi koner na utakmici - izvest će ga Ukrajina.

12'

Englezi su do četvrtfinala došli bez primljenog gola.

4'

Goooooollllllll.

Engleska vodi 1:0.

Raheem Sterling je poslao loptu koju je prihvatio Harry Kane. Englez se sjajno oslobodio čuvara i brzo loptu poslao u lijevu stranu gola! Golman je bio bespomoćan.