Milan u šokantnoj završnici savladao Rijeku na San Siru

Odigrano je još 11 utakmica drugog kola Europske lige, a večeras su u 21 sat i pet minuta na rasporedu bili dueli u grupama A, B, C, D, E, F i G.

AEK našeg Ognjena Vranješa dočekao je na svom terenu Austriju iz Beča. Poveo je AEK u 28. minuti, a mrežu ekipe iz Beča zatresao je Livaja. Gosti su izjednačili u 43. minuti preko Monscheina. Nakon četiri minute igre u nastavku Tajouri je pogodio za vodstvo Austrije (2:1). Bod AEK-u donio je Livaja golom u 90. minuti susreta. Ognjen Vranješ je odigrao svih 90 minuta za AEK.

Istanbul našeg Edina Višće večeras je gostovao u Portugalu kod Brage. Domaćin je poveo preko Hassana u 26. minuti susreta, a dvije minute kasnije prelijep pogodak za izjednačenje postigao je Emre Belezoglu. Pobjedu Bragi donio je Fransergio golom u 90. minuti susreta. Edin Višća je odigrao svih 90 minuta za Istanbul.

Everton Muhameda Bešića dočekao je na svom Goodisonu Apollon. Gosti su poveli preko Adriana u 12. minuti susreta, a devet minuta kasnije izjednačio je Rooney. Vodstvo Evertonu donio je Nikola Vlašić u 66. minuti susreta. Do velikog boda u Liverpoolu Apollon je došao golom Yustea u 88. minuti. Muhamed Bešić nije bio u sastavu Karamela.

Hofffenheim je gostovao kod Ludogoretsa. Gosti su poveli u drugoj minuti, a pogodio je Kaderabek. Bugari do izjednačenja dolaze u 46. minuti preko Dyakova. U 72. prednost Ludogoretsu donio je Lukoki. Ermin Bičakčić nije bio u sastavu zbog povrede.

Sheriff iz Tiraspola Matea Sušića dočekao je na svom terenu Kopenhagen. Susret je završen rezultatom 0:0, a kapiten Sheriffa Mateo Sušić odigrao je svih 90 minuta.

Rijeka je u grupi D gostovala na San Siru kod Milana. Susret je završen rezultatom 3:2 za domaće. Milan je vodio 2:0 do 84. minute. Golove za Milan postigli su Silva u 14. i Musacchio u 53. minuti, a onda su za Rijeku pogodili Acosty u 84. i Elez s bijele tačke u 90. minuti. Pobjedu Milanu donio je Cutrone golom u 94. minuti susreta.  Zoran Kvržić je igrao do 58. minute za Rijeku.

Evropska liga, 2. kolo:

AC Milan - Rijeka 3:2 (Silva 14, Musacchio 53, Cutrone 94 / Acosty 84, Elez 90-pen)
AEK - Austria 2:2 (Livaja 28, 90 / Monschein 43, Tajouri 49)
Braga - Istanbul 2:1 (Hassan 26, Fransergio 90 / Emre 28)
Everton - Apollon 2:2 (Rooney 21, Vlašić 66 / Adrian 12, Yuste 88)
Lokomotiv Moskva - Zlin 3:0 (Fernandes 2, 6, 17)
Ludogorets - Hoffenheim 2:1 (Dyakov 46, Lukoki 72 / Kaderabek 2)
Lyon - Atalanta 1:1 (Traore 45 / Gomez 57)
Maccabi Tel Aviv - Villarreal 0:0
Sheriff - Kopenhagen 0:0
Skenderbeu - Young Boys 1:1 (Sowe 65 / Assale 72)
Partizan - Dynamo Kiev 2:3 (Ožegović 34, Tawamba 42 / Moraes 54-pen, 84, Buyalskyy 68)