Crvena zvezda slavila u Kolnu, pobjede Arsenala i Lazija, poraz Herthe

Odigrano je 12 utakmica drugog kola Europske lige, a od 19 sati na rasporedu su bili dueli u grupama G, H, I, J, K i L.

U grupi I Konyaspor našeg Denija Miloševića dočekao je Guimaraes. Konyaspor je slavio rezultatom 2:1. Poveli su domaći u 24. minuti, a pogodio je Araz. U 48. minuti Turci dolaze do dva gola prednosti, a pogodio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Deni Milošević. Gosti su do kraja uspjeli samo smanjiti rezultat.

Arsenal našeg Seada Kolašinca gostovao je u grupi H kod BATE Borisova. U fantastičnoj utakmici Arsenal je slavio rezultatom 4:2. Golove za goste postigli su Walcott u devetoj i 22. minuti, Holding u 25. i Giroud s bijele tačke u 49. minuti. Sead Kolašinac nije igrao na ovom susretu.

Lazio Senada Lulića ugostio je na svom Olimpicu u grupi K Zulte Waregem. Domaći su upisali trijumf rezultatom 2:0. Domaćin je do vodstva došao u 18. minuti susreta. Pogodio je Caicedo nakon asistencije Marušića. Konačnih 2:0 postavio je Immobile u 90. minuti. Senad Lulić je u igru ušao u 79. minuti susreta.

Hertha Vedada Ibiševića gostovala je u grupi J kod Ostersundsa, a domaći su upisali trijumf rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Nouri u 23. minuti susreta. Ibišević je odigrao svih 90 minuta za Herthu.

U jednoj od najzanimljivijih utakmica ovog kola Koln je na svom terenu ugostio beogradsku Crvenu zvezdu, a ekipa iz Beograda slavila je trijumf rezultatom 1:0. Jedini pogodak za srbijansku ekipu postigao je Boakye u 30. minuti.

Europska liga, 2. kolo:

Astana - Slavia Prag 1:1 (Tomasov 42 / Ngadeu-Ngadjui 18)
Athletic Bilbao - Zorya 0:1 (Kharatin 26)
BATE - Arsenal 2:4 (Ivanić 28, Gordejchuk 67 / Walcott 9, 22, Holding 25, Giroud 49-pen)
Koln - Crvena zvezda 0:1 (Boakye 30)
Konyaspor - Guimaraes 2:1 (Araz 24, Milošević 48 / Hurtado 74)
Lazio - Waregem 2:0 (Caicedo 18, Immobile 90)
Lugano - Steaua Bukurešt 1:2 (Bottani 14 / Budescu 58, Maranhao 64)
Ostersunds - Hertha 1:0 (Nouri 23-pen)
Viktorija Plzen - Hapoel Beer Sheva 3:1 (Petrzela 29, Kopic 76, Bakos 90 / Nwakaeme 69)
Rosenborg - Vardar 3:1 (Bendtner 25-pen, Konradsen 56, Hedenstadt 68 / Felipe 91)
Salzburg - Marseille 1:0 (Dabbur 73)
Zenit - Real Sociedad 3:1 (Rigoni 5, Kokorin 24, 60 / Llorente 41)