Europska takmičenja: Sporting izbacio Arsenal, Roma bez golova, Lazio ispao

0
S. P. M.

Bayer Leverkusen je Ferencvaros poslao kući, a Roma je igrala bez golova sa Real Sociedadom.

Leverkusen, Roma i Union St. Gilloise u četvrtfinale Evropske lige uz Juventus, Manchester United, Sevillu i Feyenoord.

A u četvrfinale Konferencijske lige idu AZ Alkaamar, Nice, Anderlecht i West Ham United zajedno sa Gentom, Lech Poznanom, Fiorentinom i Baselom koji je savladao Slovan Bratislavu šutiranjem penala.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

Arsenal - Sporting CP 1:1 (3:3, penali 3:5)

Granit Xhaka u 19. minuti zabija za Arsenal. Xhaka je i u drugoj minuti nadokande požutio pred kraj poluvremena.

Pedro Goncalves izjednačuje za Portugalce u 62. minuti.

Nakin produžetaka nije bilo golova, ali su Portugalci bili bolji izvođači penala i prošli su dalje. Promašio je Martinelli.

Ferencvaros - Bayer Leverkusen 0:2 (0:4)

Moussa Diaby već u trećoj minuti donosi prednost Nijemcima. Minimalna prednsot Leverkusena u prvom dijelu.

Za Leverkusen pogađa Amine Adli u 81. minuti. Siguran je Leverkusen protiv kluba iz Budimpešte.

Real Sociedad - Roma 0:0 (0:2)

U drugoj minuti sudijske nadoknade VAR je poništio gol Chris Smallinga. Bez golova na poluvremenu, po dva žuta kartona za obje ekipe.

I drugo poluvrijeme je prošlo bez golova, Roma ide dalje.

Union St. Gilloise - Union Berlin 3:0 (6:3)

Teddy Teuma u 18. šutira i zabija za Gilloise. Minimalna prednost Belgijanaca.

Jean Thierry Lazare u 63. širi prednost Belgijanaca. Janik Haberer u 80. dobija drugi žuti karton, Berlin s igračem manje. Lazare je ponovo pogodio u 89. minuti no VAR je poništio ovo. Pet minuta kasnije Loic Lapoussin pogađa za konačnih 3:0.

AZ Alkmaar - Lazio 2:1 (4:2)

Felipe Anderson zabija gol u mrežu Nizozemaca u 21. minuti. Jesper Karlsson izjednačuje sedam minuta kasnije. Alkmaaru ovaj rezultat odgovara.

Vangelis Pavlidis je precizan u 62. minuti za konačnih 2:1. Alkaamar je izbacio italijanski klub.

Nice - FC Sheriff 3:1 (4:1)

Gaetan Laborde za Nice u 30. minuti pogađa. Bez kartona na poluvremenu.

Nice nastavlja, Terem Moffi u 53. šutira za drugi pogodak. Abdoul Tapsoba smanjuje prednost Francuza minut kasnije. Billal Brahimi je siguran u 79. minuti. Konačan rezultat 3:1.

Villareal - Anderlecht 0:1 (1:2)

Anderlecht bilježi jedan žuti karton, obje ekipe nisu došle do pogotka u prvom dijelu.

Islam Slimani konačno u 73. zabija za Anderlecht. Villareal ispada.

West Ham United - AEK Larnaca 4:0 (6:0)

Englezi tresu mrežu u 20. minuti, strijelac Gianluca Scamacca. Gus Ledes dobija crveni u 45. minuti, Larnaca ostala sa 10 igrača.

Jarrod Bowen zabija u 47. minuti, te dvije minute kasnije još jedan gol glavom, 3:0 za West Ham. Divin Mubama postiže još jedan gol za Engleze u 65. minuti.