Europska liga: Galatasaray se provukao, velika pobjeda Sportinga

0

Lukaku donio remi Romi protiv Feyenoorda, pet golova na meču Galatasaraya i Sparte.

Nogometaši Feyenoorda remizirali su protiv Rome rezultatom 1:1 prvoj utakmici šesnaestine finala Evropske lige.

Domaći su poveli u 46. minuti. Sa lijeve strane centrirao je Hartman, a Paixao je bio najviši u skoku za 1:0.

Godišnjica prvog poslijeratnog derbija na Grbavici

Lukaku je u 67. minuti utišao navijače nizozemskog kluba. Bio je to napad koji nije puno obećavao, no kvalitetan centaršut Spinazzole iskoristio je belgijski napadač i pogodio za 1:1.

Zanimljivo je bilo i na susretu između Galatasaraya i Sparte iz Praga, koji je završen sa 3:2 za domaće.

Turski tim je poveo u 19. minuti preko Demirbaya, no Preciado u 47. minuti pogađa za 1:1. Potom je Krejči u 61. minuti zatresao svoju mrežu za novo vodstvo Galate. No, u 65. minuti Kuchta je precizan za 2:2. Kada se činilo da će susret završiti neriješeno, Icardi je u prvoj minuti nadoknade postigao gol za konačnih 3:2.

Iskrena ispovijest bivšeg reprezentativca Srbije: Mog oca su voljeli i Srbima i Hrvatima i muslimani

Ovaj susret je donio i dva crvena kartona – u 62. minuti direktan crveni karton je dobio defanzivac kluba iz Istanbula Nelsson, dok je u 80. minuti drugi žuti karton zaradio Rynes.