EURO 2024 | Uživo iz Stuttgarta s utakmice Europskog prvenstva: Slovenija - Danska 1:1

1

Slovenija i Danska sastaju se u prvom susretu grupe C Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na MHP Arena u Stuttgartu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Uprava policije i Tužilaštvo KS odlučni u borbi protiv svih oblika kriminaliteta

FT

Kraj utakmice!

Slovenija je osvojila veliki bod protiv Danske.

82'

Andraž Šporar je sada zaprijetio. Slovenija je izgleda krenula po pobjedu.

77'

GOOOOOOOOOOL! 1:1

Izjednačili su Slovenci, potpuno zasluženo. Erik Janža je strijelac.

76'

Najbolja prilika za Sloveniju! Benjamin Šeško je zatresao stativu.

65'

Nova velika šansa za Dance. Spasio je Oblak svoju selekciju.

55'

Velika prilika za Dansku!

Andreas Christensen je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz slobodnog udarca, a njegov pokušaj Jaka Bijol preusmjerio glavom u korner. Lopta je zamalo završila u mreži.

52'

Gužva pred golom Danske. Malo je falilo da Slovenci dođu do izjednačenja.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Završeno je prvo poluvrijeme.

Danci idu na odmor s prednošću od jednog gola koju im je osigurao Christian Eriksen.

43'

Mogao je Eriksen udvostručiti vodstvo Danske. Malo je nedostajalo.

18'

Eriksen je pogodio 1.100 dana nakon nemilog događaja na EURO-u 2020, kada je imao srčani udar.

Veznjak Danske se, podsjetimo, srušio na teren na utakmici protiv Finske, te je nekoliko minuta bio mrtav, ali se uspio oporaviti i ponovo zaigrati fudbal s defibrilatorom.

Video pomenutog trenutka pogledajte OVDJE.

17'

GOOOOOOOOOOL! 0:1

Šok za Slovence nakon propuštene šanse. Danci su poveli već u narednom napadu preko Cristiana Eriksena.

16'

Sjajna prilika za Slovence.

Benjamin Šeško se odlučio na udarac, a lopta je završila za malo pored gola.

9'

Danska nešto opasnija u uvodnim minutama, ali još bez pravih prilika.

1'

Utakmica je počela!

17:55

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

17:50

Glavni sudija meča je Sandro Scharer iz Švicarske s pomoćnicima Stephaneom de Almeidom i Bekimom Zogajom, dok je četvrti sudija Donatas Rumsas iz Litvanije.

17:35

Poznati sastavi

Slovenija: Oblak - Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža - Stojanović, Gnezda Čerin, Elšnik, Mlakar - Šporar, Šeško

Danska: Schmeichel - Christensen, Andersen, Vestergaard - Bah, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen - Eriksen - Hojlund, Wind

17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola grupe C Europskog prvenstva između Slovenije i Danske.

Meč se igra na stadionu MHP Arena u Stuttgartu s početkom od 18 sati.