EURO 2024 | Uživo iz Štutgarta s utakmice Europskog prvenstva: Škotska - Mađarska 0:1

2

Selekcije Škotske i Mađarske igraju susret trećeg kola grupe A Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na MHPArena u Štutgartu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

Izbori u Americi su izuzetno važni i za Balkan: Šta čeka BiH u slučaju pobjede Trumpa ili Harris?

FT

KRAJ UTAKMICE

Mađarska je pogotkom u stotoj minuti došla do pobjede koja im daje nadu u plasman u osminu finala. Škotska će žaliti zbog defanzivnog pristupa u ovom susretu, da su bili hrabriji možda su mogli do plasmana u drugu rundu.

90+10

Ovo je prvi gol Csobotha u dresu Mađarske, ali u kakvom trenutku.

90+10

GOOOOOL

Csoboth pogađa nakon fenomenalne kontre za vodstvo Mađarske i vjerovatno plasman u osminu finala.

90+9

Nova opasnost pred golom Gulascija, ali odbrana izbija loptu u korner

90+8

ZICER ZA ŠKOTSKU BRANI GULASCI

90+5

KAKVA UTAKMICA U SUDIJSKOJ NADOKNADI

Obje ekipe idu na pobjedu, ali je vremena sve manje. Da li su prekasno krenuli?

90+3

Krenula je i Škotska, ali ne uspijevaju promijeniti rezultat.

90+2

KAKVA PRILIKA ZA MAĐARSKU, STATIVA JE SPASILA ŠKOTSKU

90+1

NAJBOLJA ŠANSA ZA MAĐARSKU

Szoboszli je izašao sam pred Gunna koji brani njegovv pokupšaj.

90'

Igrat će se deset minuta sudijske nadoknade

89'

Opasan pokušaj Mađarske, ali brani Gunn i odbija loptu u korner.

79'

ŠKOTI TRAŽE PENAL

Srušen je jedan igrač Škotske reprezentacije pred u kaznenom prostoru Mađarske. Škotski igrači su burno tražili od sudije Tella da pokaže na bijelu tačku, ali je on smatrao da Orban nije napravio prekršaj nad Amstrongom.

75'

Mađarska je krenula puno odlučnije u zadnjih petnaetak minuta. Škotska u podređenom položaju.

74'

Odlučeno je da nema elemenata za najstrožu kaznu.

69'

Gleda se VAR

Dok se ukazuje pomoć Vargi, sudije u VAR sobi provjeravaju da li je bilo elemenata za jedanesterac za Mađarsku

67'

Varga se izgleda teže povredio i na nosilima napušta igru.

67'

Gunn istrčava i boksuje loptu ispred Szalaija.

64'

Uigrana akcija Mađarske nakon kornera, ali pokušaj Dardaija odlazi preko gola.

61

Prva izmjena na susretu, trener Mađarske je prvi posegnuo za promjenom.

Nagy ulazi u igru umjesto Stylesa

58'

McGinn je sjajno prošao po strani, ali odbrana Mađarske uspijeva izbaciti njegov centaršut.

57'

Dobro je reagovala odbrana Škotske nakon kornera koji je izveo Szoboszlai

53'

Lijepo je Adams stvorio poziciju za udarac, ali njegov pokušaj sa dvadesetak metara ide preko gola.

50'

McTominay je prvi igrač u redovima Škotske koji je dobio žuti karton i neće igrati u osmini finala ukoliko Škotska izbori plasman.

49'

Krenula je Mađarska žustrije u nastavkum, pokušao je Szalai ali Gunn hvata njegov udarac.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

HT'

Kraj prvog poluvremena

Škotska je imala više loptu u svojim nogama, ali bez pravih prilika.

Obje ekipe će morati krenuti puno ofanzivnije u nastavku ako žele u naredni krug takmičenja.

45'

Dobar centaršut McGinna, ali reaguje odbrana Mađarske.

43'

Ponovo Mađari oštri na sredini terena.

Schafer bez ikakve potrebe, na samom centru gazi đonom igrača Škotske.

40'

Opasna igra Che Adamsa i Mađarska će imati priliku sa nešto više od 20 metara.

32'

Pokušaj Szoboszlaija odlazi u korner.

31'

Faul za Mađarsku u opasnoj zoni, mogu li zaprijetiti iz prekida?

26'

Jedina statistička rubrika koju Mađari pune su naoravljeni faulovi.

Ovaj put je Orban grubo zaustavio McGinna i zaradio žuti karton.

25'

Nevjerovatan statistički podatak.

U utakmici u kojoj im igra samo pobjeda, Mađarska ima samo 44 pasa u prvih 25 minuta.

23'

Škotska ima više od igre, ali zasada ne mogu da dođu do prave prilike.

20'

Ponovo faulom zaustavljen McGinn. Ovaj put u zoni odakle Škotska može ozbiljno zaprijetiti.

19'

Izuzetno grubo Mađari igraju u ovom susretu. Novi bespotrebno oštar faul na sredini.

18'

Prvi žuti karton na utakmici, dobit će ga Styles.

Fudbaler Mađarske je izuzetno grubo startovao nad kapitenom Škotske, John McGinnom.

15'

Jako slab tempo u uvodnih 15 minuta. Morat će se nešto promijeniti

8'

Prvi opasan pokušaj na meču, golman Škotske je odbranio Bolle sa dvadesetak metara