EURO 2024 | Uživo iz Frankfurta s utakmice Europskog prvenstva: Njemačka - Švicarska 1:1

0

Selekcije Njemačke i Švicarske igraju susret trećeg kola grupe A Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na Deutsche Bank Park u Frankfurtu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

Ova vrsta se sve više pojavljuje u Jadranu, a njen ubod je opasan

FT

KRAJ UTAKMICE

Njemačka ide kao prvoplasirana u drugi krug takmičenja, Švicarska ide kao drugoplasirana.

90+1

GOOOOL

Fulkrug pogađa za 1:1

83'

VARGAS POGAĐA ZA 2:0

Ali je zbog ofsajda poništen.

82'

Udarac Sanea odlazi pored gola.

Bezidejno djeluje Njemačka.

81'

Widmer je dobio žuti karton i neće igrati u osmini finala za Švicarsku.

70'

Napokon opasnost pred golom Švicarske

Kimmich je šutirao, ali Sommer brani.

69'

Nema Njemačka rješenje, drže loptu ali ne pronalaze nalin da ugroze gol Švicarske.

59'

Pritisak Njemačke u posljednjih nekoliko minuta.

54'

Lijepa kombinacija Njemačke.

Andrich je odložio loptu za Toni Kroosa čiji pokušaj sa dvadesetak metara ide malo pored desne stative.

49'

Prvi opasan napad Njemačke u nastavku, ali Sommer dobro brani pokušaj Musiale.

47'

Prva opasnost u nastavku, ali se okliznuo igrač Švicarske u kaznenom prostoru Njemačke.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

HT'

Kraj prvog poluvremena

Njemačka u trećem kolu izgleda neprepoznatljivo. Prvi dio utakmice su završili gotovo bez opasnosti pred golom Sommera, ukoliko izuzmemo poništeni pogodak Andricha.

41'

Nema Njemačka rješenje za ovakvu postavku Švicarske.

30'

KAKVA PRILIKA ZA ŠVICARSKU

Zamalo da Ndoye pogodi za 2:0

28'

GOOOOL

Ndoye je sjajno podmetnuo nogu i pogodio sa Švicarsku nakon centaršuta Freulera.

Švicarska - Njemačka

Gol možete pogledati OVDJE.

25'

Žuti karton u redovima Švicarske je dobio Ndoye.

18'

VAR - PONIŠTEN JE GOL

Nijemci su prerano počeli slavlje, Orsato je nakon gledanja VAR-a odlučio da je zbog faula Musiale u ranijem dijelu napada pogodak Andricha poništen.

16'

GOOOOOL

Andrich pogađa sa dvadesetak metara iskosa. Lopta je odskočila direktno ispred Sommera i prevarila iskusnog čuvara mreže.

12'

TRAŽE NIJEMCI PENAL

Pao je Havertz nakon jednog duela sa Rodriguesom, ali je Orsato odlučno odmahnuo rukom.

11'

Šut Gundogana sa dvadesetak metara završava u bloku Švicarske.

10'

Otvaranje susreta bez većih prilika, obje ekipe igraju duže napade.

3'

Havertz je uputio udarac, ali direktno u Sommera.

Na drugoj strani korner za Švicarsku

2'

Prvi opasan napad Njemačke.

Musiala je prelijepo pobjegao čuvaru i proigrao Gundogana, ali odbrana Švicarske reaguje i izbija loptu u korner.