EURO 2024 | Uživo iz Štutgarta s utakmice Europskog prvenstva: Njemačka - Mađarska 2 : 0

0

Njemačka i Mađarska se sastaju u drugom kolu grupe A Europskog prvenstva.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Drugog kola grupe B Europskog prvenstva između Njemačke i Mađarske.

Meč se igra na stadionu Stuttgart Arena u Štutgartu s početkom od 18 sati.

Igrat će se tri minute sudijske nadoknade

90'

Najbolja prilika koju je imala Mađarska u cijeloj utakmici. Neueru je ispala lopta nakon jednog centaršuta, odbitak je Orban pokušao pospremiti u mrežu, ali je Kimmich sa gol crte spasio Njemačku

87'

Kimmich centrirao, a pokušaj Fullkruga odlazi pored gola

79'

Djeluje da je pogodak Gundogana potpuno demoralizirao Mađarsku i riješio pitanje pobjednika

74'

Sjajan šut Sanea, ali Gulasci spašava Mađarsku

72'

Musiala i Andrich napuštaju igru, a na terenu su Fuhrich i Can

67'

Mittelstadt je prelijepo proigrao kapitena reprezentacije koji u maniru napadača postiže svoj prvi pogodak na ovom prvenstvu

67'

Gooool

Gundogan sjajno pogađa za Njemačku

Gundogan je pogodio za 2:0
64'

Szoboszlai dobro izvodi korner, ali odbrana Njemačke uspijeva otkloniti opasnost

61'

Igrači Njemačke su tražili jedanesterac smatravši da je lopta pogodila u ruku jednog igrača Mađarske, ali je sudija s pravom pokazao da se igra nastavi

60'

Najbolja prilika za Mađarsku u dosadašnjem toku utakmice. Varga se nakon vrhunskog centaršuta Szalaija našao u prilici, ali njegov udarac odlazi van okvira gola

58

Dvostruka izmjena Njemačke. Wirtz i Havertz napuštaju igru, a na terenu su Sane i Fullkrug

55'

Najopasnija situacija za sada, odbijeni pokušaj Kroosa uspijeva odbraniti Gulasci

54'

Dinamično otvaranje nastavka, ali još uvijek bez pravih šansi

47'

Nakon kornera za Njemačku Havertz pravi faul u napadu

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

HT

Kraj prvog poluvremena

Zanimljivo prvo poluvrijeme, Njemačka je imala više od igre i na pauzu odlaze sa zasluženom prednošću. Ipak, imala je i Mađarska svoje prilike i sigurno je da nas čeka uzbudljiv nastavak utakmice

45+2'

Savršen centaršut Szoboszlaija, Neuer brani pokušaj glavom, nakon čega Szalai posprema loptu u mrežu.

Ipak, nije bilo teško pomoćnom sudiji da odlučio podići zastavicu i signalizirati ofsajd

45+1'

Faul za Mađarsku u zoni odakle mogu uputiti centaršut

45'

Dvije minute sudijske nadoknade

44'

Kakav udarac Musiale!

Tresla se mreža, ali ovaj put sa vanjske strane

42'

Udarac Wirtza odlazi daleko preko gola

38'

Sjajan prodor Musiale, ali na kraju faul u napadu mladog veziste Bayerna

37'

Nakon fenomenalnog pasa Kroosa reaguje odbrana Mađarske i loptu izbaca u već peti korner Njemačke

34'

Nešto mirniji period utakmice. Lopta je većinom na polovici Mađarske

30'

U prvih pola sata igre, Mađarska i više nego dostojan protivnik domaćinu prvenstva

29'

Szoboszlai u novom opasnom pokušaju, ovog puta ga je Tah izblokirao. Korner za Mađarsku

Duel Njemačke i Mađarske
27'

Rudiger je dobio žuti karton

26'

Kakav pokušaj Szoboszlaija iz slobodnog udarca sa preko 25 metara. Neuer je fenomenalno reagovao i krajnjim naporima zaustavio šut, nakon čega se Mađari nisu baš najbolje snašli

22'

Zastali su odbrambeni igrači nakon male gužve u šesnaestercu misleći da će biti dosuđen faul u napadu, ali se Gundogan nastavio boriti i na kraju upisao asistenciju za mladog Musialu koji je došao do svog drugog pogotka na turniru

22'

Gooool

Musiala nakon velike gužve pogađa za 1:0

19'

Opasan napad Njemačke, Havertz je pokušao proigrati Gundogana u šesnaestercu ali igrač Barcelone nije uspio iskontrolisati loptu

17'

Blokiran centaršut Musiale, korner za Njemačku

15'

Blokiran dobar pokušaj Mađarske, koja očigledno nije došla da se brani

12

Nakon fenomenalnog centaršuta Kroosa, Andrich puca, ali Mađari uspijevaju izblokirati. Novi korner za Njemačku

11'

Prva prilika na meču. Havertz je sjajno prošao pored Orbana i šutirao, ali Gulasci nevjerovatnom intervencijom spriječava promjenu rezultata. Bit će korner

8'

Sudac pušta nešto čvršću igru sa obje strane

6'

Opasna situacija u kaznenom prostoru Njemačke nakon prvog kornera za Mađarsku. Bit će novi korner

4'

Kai Havertz uputio prvi udarac u okvir gola, ali je to bio lagan zadatak za Gulacsija

1'

Počela je utakmica

17:46

Na susretu se očekuje i veliki broj gostujućih fanova koji su odavno okupirali ulice Štutgarta