EURO 2024 | Uživo iz Hamburga s utakmice Europskog prvenstva: Hrvatska - Albanija 2:2

19

Hrvatska i Albanija se sastaju u drugom kolu grupe B Europskog prvenstva.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Drugog kola grupe B Europskog prvenstva između Hrvatske i Albanije.

Meč se igra na stadionu Volksparkstadion u Hamburgu s početkom od 15 sati.

Nikšićev potez pod lupom: SDA i SDP o sukobu oko vjerskih simbola u javnim institucijama

17:57

Nevjerovatna utakmica u Hamburgu, Hrvatska i Albanija se na kraju moraju zadovoljiti podjelom bodova iako su obje ekipe imale svoje šanse za sva tri boda

98'

KRAJ

97'

Strakosha brani pokušaj Kovačića iz dobre situacije

97'

Gjasula dobio žuti karton nakon što je zaustavio kontru Modrića

96'

Albanija više želi pobjedu, novi opasan napad završio u bloku Hrvatske

95'

Gjasula se iskupio za autogol i izjednačio protiv Hrvatske, nakon što je Hoxha fenomenalno probio po strani

95'

Gooool

Albanija je poravnala protiv Hrvatske

93'

Seferi je u gužvi slučajno udario Gvardiola i dobio žuti akrton

93'

Nevjerovatna prilika za Albaniju, Hoxha je fenomenalno probio po strani, ali Se Seferi ne snalazi najbolje

90'

Igrat će se šest minuta sudijske nadoknade

89'

Kakva prilika za Albaniju, Hoxha je pokušao sa dvadesetak metara ali Livaković fenomenalnom intervencijom ostavlja Hrvatsku u prednosti

88'

Fenomenalan Pokušaj Modrića odlazi pored gola

87'

Teška situacija za Albance, ostalo malo vremena da odgovore nabrzi preokret Hrvatske

85'

Dvostruka izmjena i u redovima Albanije

Iz igre su izašli Manaj i Ramadani dok su umjesto njih na terenu Hoxha i Daku

84'

Dvostruka izmjena Hrvatske.

Kramarić i Perišić su napustili igru, a u igri su Sosa i Baturina

76'

Budimir je čovjek preokreta, druga asistencija za samo nekoliko minuta.

Autogol Gjasule, koji je ušao prije svega tri minute

76

Gooool

Hrvatska vodi 2:1

75'

Nevjerovatna prilika da Hrvatska preokrene rezultat u manje od 60 sekundi, ali se Marko Pašalić spetljao pred golom

74'

Gooool

Kramarić nakon asistencije Budimira pogađa za 1:1

74'

Kontra Albanije, ali Seferi je izuzetno slabo šutirao

72'

Strijelac jedinog dosadašnjeg pogotka, Qazim Laçi, napušta igru.

Umjesto njega, na terenu je Gjasula

69'

Dalić ponovo mijenja. Budimir je na terenu umjesto Petkovića

69'

Pašalićev pokušaj, nakon centaršuta Perišića, ide pored gola

67'

Bajrami se našao u dobroj poziciji nakon brze kontre Albanije, ali njegov pokušaj završava daleko van okvira gola

64'

Izmjena u redovima Albanije. Asani napušta igru, mijenja ga Seferi

63'

Prvi pokušaj Albanaca u nastavku, ali pokušaj Asllanija hvata Livaković

62'

Od početka drugog poluvremena traje veliki pritisak Hrvatske

58'

Dobar centaršut Modrića, ali rezultat ostaje isti

57'

Udarac glavom Petkovića odlazi preko gola, Hrvatska će izvesti korner

54'

Pokušaj Kovačića sa dvadesetak metara, ali Strakosha još jednom siguran

52'

Nova opasnost u šesnestercu Albanije, Hrvatska je definitivno krenula agresivnije u nastavku

50'

Prva prava prilika za Hrvatsku. Sučić je lijepo pokušao ali Strakosha fenomenalnom intervencijom sačuvao svoju mrežu

46'

Dalić je napravio dvostruku izmjenu i na teren poslao Marija Pašalića i Sučića dok su igru napustili Brozović i Majer

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

HT

Kraj prvog poluvremena.

Albanija je bila puno bolji rival i mogla da vodi i ubjedljivije nakon prvih 45 minuta.

Hrvatskoj ostaje još poluvrijeme nade da mogu preokrenuti utakmicu

45+1'

Nova prilika za Albaniju i nova fenomenalna intervencija Livakovića

41'

Nekoliko lijepih driblinga Kramarića, ali odbrana Albanije lako izlazi na kraj sa njegovim centaršutem

38'

Tek prvi udarac Hrvatske u okvir gola. Strakosha je lako uhvatio loptu nakon pokušaja iz velike udaljenosti od strane Brozovića.

36'

Srakosha lako boksuje centaršut Modrića

36'

Faul za Hrvatsku na rubu kaznenog prostora. Mogu li iz prekida doći do prilike?

34'

Albanija taktički stoji fenomenalno. Hrvatska ima posjed na svojoj strani, ali 'Vatreni' ne mogu ništa napraviti pred golom Strakoshe

30'

Do šanse za Aslanija je došlo nakon velike greške Luke Modrića

30'

Kakva prilika za Albaniju, Livaković nevjerovatnom odbranom održava Hrvatsku u igri

29'

Nova opasnost pred golom Livakovića, ali šut Hysaja ide preko gola

27'

Faul za Albaniju u opasnoj zoni

20'

Solidan pokušaj Brozovića završio pored gola

19'

Pritisak Hrvatske, ali se Albanija dobro brani

15'

Novi opasan napad Albanije, Bajrami je dobro pokušao ali je lopta nakon reakcije reprezentativca Hrvatske završila u korneru

11'

Strijelac pogotka je Laci koji se nakon slabe komunikacije Brozovića i Šutala najbolje snašao pred golom Livakovića i loptu glavom pospremio u mrežu

11

GOOOOL

Albanija vodi 0:1 protiv Hrvatske

10'

Mirno otvaranje utakmice, bez uzbuđenja u prvih deset minuta

6'

Hrvatska izvodi svoj prvi korner, ali bez većih opasnosti pred golom Albanije

1'

POČELA JE UTAKMICA U HAMBURGU

14:45

Francuzi dijele pravdu

Francuz Francois Letexier će biti glavni sudija ove utakmice, dok će mu asistenti biti njegovi sunarodnjaci Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni, a četvrti sudija je Švicarac Sandro Schaaler.

VAR sudija će biti Francuz Willy Delajod.