EURO 2024 | Uživo iz Munchena s utakmice Europskog prvenstva: Rumunija - Nizozemska 0:3

0

Rumunija i Nizozemska sastaju se u susretu osmine finala Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra u Munchenu s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Dodik: 'Nema neozbiljnijeg ministra u Europi od Zukana Heleza, čije su oružane snage BiH?'

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati
17:53

KRAJ UTAKMICE: Rumunija - Nizozemska 0:3

90+2'

KAKAV GOLLL MALENAAA ZA 3:0

90+1'

Još 4 minute igre u Munchenu

83

GOLLLLL ZA NIZOZEMSKU! Cody Gakpo nije pogodio, ali kao da jeste. Izuvkao je loptu na liniji i gurnuo je do Malena koji ju je plasirao u prazan gol.

79'

Panika u šesnaestercu Rumunije. Zamalo je došlo do 10. autogola na truniru!

73'

NEMOGUĆ PROMAŠAJ! Veerman je imao stopostotnu šansu, ali je šutirao pored gola.

68'

OVO JE BILO BLIZU! Depay je lukavo šutirao ispod živog zida, a lopta odlazi malo pored stative.

68'

Sada dobra pozicija za Depaya iz slobodnog udarca.

64'

Poništen je gol Nizozemskoj! Cody Gakpo je pogodio, ali se našao u nedozvoljenoj poziciji.

63'

GAKPO JE MOGAO JOŠ JEDNOM POGODITI! Napravio je prodor kroz sredinu, a onda njegov šut sjajno brani Nita.

58'

NIZOZEMSKA BLIZU POGOTKA! Van Dijk je bio najviši u skoku, ali je zatresao vanjski dio stative.

54'

NEVJEROVATNO ŠTA NIJE UŠLO U GOL. Depay je nakon nereda u šesnaestercu slabo reagovao, a lopta se na kraju odbila u ruke rumunskog golmana.

52'

Nešto slabiji početak drugog poluvremena u odnosu na prvi. Nizozemska je imala pritisak u šesnaestercu, ali bez prave prilike.

46'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

17:48

KRAJ PRVOJ DIJELA! Rumunija - Nizozemska 0:1

45+2'

Rumuni su zaprijetili! Dragus se namiještao, ali njegov šut je završio u naručju rumunskog golmana.

45+1'

Igrat će se još tri minute u prvoj dijelu!

44'

ŠTA JE SADA URADIO XAVI SIMONS? Imao je fantastičnu poziciju sa 10 metara. Nešto se namiještao, a znamo da od toga onda ništa nema.

42'

Šta mislite ko će osvojiti EURO 2024? Odgovor možete dati u našoj anketi:

/ Anketa

Rezultati
40'

Atraktivan potez Simonsa nakon prodora. Novi korner za lale.

38'

Sprema se izmjena u Rumuniji. Nekoliko minuta igraju sa 10 igrača, a Nizozemci sve više pritišću.

32'

NIZOZEMCI ZAMALO STIGLI DO GOLA! Dragusin je fantastično uklizao u šesnaestercu i spriječio vjerovatni pogodak nakon centaršuta.

26'

DOBRA ŠANSAA! Nizozemac De Vrij je neometan šutirao glavom, ali pogađa vanjski dio mreže.

24'

Rumuni su napali i nakon što su primili gol. Ake je uspio da izblokira Mana koji je bio u dobroj poziciji i šutirao.

23'

Nizozemci su sada preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Kod gola Gakpa možemo kriviti lošu reakciju rumunskog igrača, ali i golmana koje je lopta prošla u bliži ugao.

22'

Ovo je treći gol za Gapka na prvenstvu te se zajedno sa Mikautadzeom nalazi na vrhu liste strijelaca.

20'

GOOOLLLLLL! Sjajni Cody Gakpo pogađa iskosa za vodstvo popularnih Lala.

17'

Nizozemci su imali dva kornera, ali ništa nisu uspjeli ostvariti iz njih.

14'

DOBRA ŠANSA ZA RUMUNIJU! Man je šutirao, ali lopta ide dalje od gola.

11'

Depay je zaprijetio, ali rumunski golman sjajno brani. Ipak sviran je ofsajd.

9'

Sada se ori Munchenom pjesma rumunskih navijača. Igraju agresivno i hrabro, ne boje se nadigravati, možda budu i nagrađeni.

6'

Prvi udarac na utakmici. Pokušao je Xavi Simons, ali pravo u ruke rumunskog golmana.

5'

Nogometaš Rumunije se pridigao, a meč se nastavio.

5'

Prekinuta je utakmica već nekoliko minuta jer se ukazuje pomoć Hagiju (Rumunija).

3'

Rumunija je krenula ofanzivno, već se osjeti nesigurnost u odbrani Nizozemske.

Hoće li Rumuni uspjeti iznenaditi Nizozemce i postati najveća senzacija takmičenja.

1'

Počela je utakmica između Rumunije i Nizozemske!

17:55

Sada na redu himne Nizozemske i Rumunije.

17:52

Glavni sudija utakmice bit će Felix Zwayer iz Njemačke, a meč se igra pred 66.000 navijača na Allianz Areni.

17:52

Nizozemci su prošli dalje u takmičenje kao trećeplasirana reprezentacija grupe D sa četiri osvojena boda.

Rumunija je imala spektakularan nastup u grupi E te je završila na prvoj poziciji jer je uspjela prikupiti četiri boda.

17:47

Selektori Edward Iordanescu i Ronald Koeman odabrali su početne sastave za ovaj susret u Munchenu, a oni izgledaju ovako:

Rumunija: Nita, Mogos, Burca, Dragusin, Ratiu, M. Marin, Man, Stanciu, R. Marin, Hagi i Dragus.

Nizozemska: Verbruggen, Ake, Van Dijk, De Vrij, Dumfries, Reijnders, Simons, Schouten, Gakpo, Bergwijn i Depay.

Which team will make it to the quarter-finals?! 🇷🇴 or 🇳🇱 #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Tuesday, July 2, 2024
17:31

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Evropskog prvenstva između Rumunije i Nizozemske.