EURO 2024 | Uživo iz Leipziga s utakmice Europskog prvenstva: Austrija - Turska 1:2

0

Austrija i Turska sastaju se u posljednjem susretu osmine finala Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra u Leipzigu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

U Sarajevu održana konvencija 'Bosna je naša - bosanska': Usvojena zajednička izjava od devet tačaka

/ Anketa

Ko će biti novi nogometni prvak Europe?
Rezultati
22:52

KRAJ UTAKMICE! Austrija - Turska 1:2

90+1'

Igrat će se još četiri minute u Leipzigu.

89'

YILMAZ JE BIO SEBIČAN! Turska je mogla završiti priči, ali je Yilmaz bio sebičan i nije dodao loptu saigraču kako bi zatresao mrežu.

84'

DOBRA PRILIKA ZA AUSTRIJU! Mert je nakon centaršuta 'zaplivao', ali Austrijanci nisu iskoristili priliku.

79'

Austrija silno želi do gola i prijeti. Turska treba da izađe sa svoje polovine. Ovo ne izgleda dobro.

72'

Mogu li Turci osvojiti EURO 2024 ili će se Austrijanci u potpunosti vratiti u utakmicu?

Glasajte za svog favorita u našoj anketi:

/ Anketa

Rezultati
68'

Gregoritsch je pogodio nakon kornera. Spuštena mu je lopta glavom, a on ju je plasirao u mrežu. Gledamo pravu dramu!!!

66'

VRAĆAAA SE AUSTRIJA!!!

62'

Isti akteri za Tursku su bili i kod prvog gola. Turska na korak do velikog uspjeha.

60'

Opet su Austrijanci spavali, Arda Guler centrirao i opet je Demiral pogodio!

59'

NOVI GOLLLL ZA TURSKUUUUU!

57'

Sjajan trk Kadioglua! Ušao je u šesnaesterac Austrije, ali na kraju je njegov šut izblokiran.

55'

Sada Austrija sve opasnija! Moraju se Turci trznuti.

53'

Laimer je imao solo prodor, ali njegov šut završava pored gola.

51'

VELIKA PRILIKA ZA AUSTRIJU! Arnautović je šutirao, ali golman Turske spašava svoju ekipu

46'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

21:47

Baumgartner je na samom kraju prvog poluvremena imao priliku nakon centaršuta, ali njegov udarac ide pored gola.

21:46

KRAJ PRVOG POLUVREMEN! Austrija - Turska 0:1

40+1'

Igrat će se još jednu minutu.

39'

Puno više se očekivalo od Austrije. Taman kada smo pomislili da mogu biti senzacija turnira, oni su razočarali, ali ima još mnogo da se igra.

35'

Prava uspavanka nakon što smo mislili da će se sve rasplamsati poslije gola. Austrija nemoćna u napadu, a Turska drži loptu.

📸😍 #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Tuesday, July 2, 2024
26'

Sada je Turska napravila kontru, ali Yilmaz nije dobro centrirao, inače bi bila mat pozicija.

25'

DOBRA ŠANSA ZA TURSKU! Opet prijeti Demiral glavom, ali nije bio precizan.

21'

Utakmica se umirila, a to naravno odgovara Turcima koji su svoj posao odradili u prvoj minuti.

16'

Sada se odvija borba na sredini terena. Manje prilika, ali velika borbenost!

12'

Sabitzer je loše šutirao iz slobodnog udarca. Vjerovali ili ne, još uvijek nismo vidjeli gol iz slobodnjaka na ovom truniru!

10'

Gledamo uzbudljivu utakmicu. Austrija silno želi izjednačiti.

6'

KAKVA SREĆA ZA TURSKU! Lopta je ušla u srce šesnaesterca nakon centaršuta i zamalo da odbrana Turske da autogol nakon nespretne reakcije.

3'

Austrija uzvraća! Svoj šut je okušao Baumgartner, ali lopta završava pored gola.

2'

Demirel pogađa nakon centaršuta Arde Gulera! Loša reakcija austrijske odbrane prethodila je golu

1'

GOLLLLLL ZA TURSKUUUUUUU! Odmah vodstvo.

1'

POČELA JE UTAKMICA! Nadamo se spaktaklu.

20:55

U toku je intoniranje himnih selekcija.

20:50

Austrija je blagi favorit u ovom susretu jer je fenomenalno odigrala mečeve u grupi grupi D i završila na prom mjestu sa šest osvojenih bodova. Posebno izvanredna je bila njihova pobjede protiv Nizozemske sa 3:2.

Turci su pobjedom otvorili svoj nastup u grupi F protiv Gruzije (3:1), zatim su razočarali protiv Portugala i izgubili sa 3:0, te u teškom meču slavili protiv Češke sa 2:1. Završili su na drugoj poziciji sa šest bodova, koliko je imao i Portugal.

20:42

Glavni sudija meča je Artur Soares Dias iz Portugala sa pomoćnicima Paulom Soaresom i Pedrom Ribeirom također iz Portugala dok je četvrti sudija Ukrajinac Mikola Balakin.

20:36

Selektori Austrije i Turske su izabrali početne sastave za večerašnji susret.

Austrija: Pentz; Posch, Danso, Lienhart, Mwene; Seiwald, Sabitzer, Laimer, Baumgartner, Schmid; Arnautović

Turska: Mert Gunok; Mert Muldur, Abdulkerim Bardakci, Merih Demiral, Ferdi Kadioglu; Ismail Yuksek, Kaan Ayhan, Baris Alper Yilmaz, Orkun Kokcu, Kenan Yildiz; Arda Guler

Which team will be our last quarter-finalist?! 🇦🇹 or 🇹🇷 #EURO2024

20:31

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Evropskog prvenstva između Austrije i Turske.