EURO 2024 | Uživo iz Kolna s utakmice Europskog prvenstva: Škotska - Švicarska 1:1

1

Škotska i Švicarska sastaju se u drugom susretu drugog kola grupe A Europskog prvenstva.

Meč se igra na Rhein Energie stadionu u Kolnu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Evo šta tačno piše u Rezoluciji o genocidu u Jasenovcu koju je usvojila Crna Gora

FT

Kraj utakmice!

Škotska i Švicarska su remizirale 1:1.

90+2'

Odbranili su se Švicarci. Bio je to opasan napad Škotske.

90'

Veliku priliku su propustili Švicarci da dođu do preokreta i pobjede.

83'

Breel Embolo je zabio za Švicarsku, ali je gol ponovo poništen - ponovo zbog offsidea.

81'

Svašta je sada bilo u kaznenom prostoru Švicarske, no Škoti nisu uspjeli poslati loptu u mrežu.

67'

Velika gužva pred golom Švicarske. Grant Hanley je pogodio stativu, a Švicarci su se na kraju uspjeli spasiti.

64'

Pokušao je i Ruben Vargas, a lopta je završila preko gola. Švicarci dosta bolji u nastavku.

59'

Veliki promašaj Ndoyea. Izborio se za poziciju napadač Švicarske i šutirao pored gola.

55'

Nema prilika u drugom dijelu.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT

Završeno je prvo poluvrijeme.

Gledali smo odličnih 45 minuta s dva gola i otvorenom igrom na obje strane.

41'

Che Adams je ostao sam na desnoj stativi poslije kornera, ali je lopta završila u rukama Yanna Sommera.

33'

Sada je Ndoye postigao gol, ali je signaliziran offside.

32'

Sjajnu šansu propustili su Švicarci. Dan Ndoye je šutirao, a Angus Gunn još bolje intervenisao.

29'

Mogli su Švicarci i do preokreta za vrlo kratko vrijeme. Silvan Widmer je zaprijetio, ali nije bio precizan.

26'

GOOOOOOOOOOL! 1:1

Kakva majstorija Xherdana Shaqirija, koji je pogodio rašlje gola Škotske s vrha šesnaesterca. Švicarska je izjednačila, a svemu je prethodila greška odbrane Škotske.

16'

Zaprijetili su sada Švicarci preko Ricarda Rodrigueza, ali je njegov pokušaj završio daleko pored gola.

13'

GOOOOOOOOOOL! 1:0

Povela je Škotska nakon sjajnog kontranapada. Na kraju je autogol postigao Fabian Schar.

Asistencija se piše Scottu McTominayu.

9'

Zasad bez prilika, iako Škoti imaju blagu inicijativu. Ne čudi, s obzirom da je njima ovo meč na sve ili ništa.

4'

Škoti su krenuli ofanzivno od samog starta, a imali su i dva kornera.

1'

Počela je utakmica!

20:55

Slušamo nacionalne himne.

20:40

Susret u Kolnu sudit će Ivan Kružliak iz Slovačke, a asistirat će mu sunarodnjaci Branislav Hancko i Jan Pozor.

Četvrti sudija je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto, dok je u VAR sobi Poljak Tomasz Kwiatkowski.

20:35

Škotska je na otvaranju turnira pretrpjela težak poraz od domaćina Njemačke (1:5), dok je Švicarska savladala Mađarsku (3:1).

Dok će Škoti pokušati da zadrže šanse za prolaz grupe, Švicarska će pobjedom imati priliku da se pridruži Njemačkoj u osmini finala.

20:30

Poznati sastavi

Škotska: Gunn - Ralston, Hendry, Hanley, Tierney, Robertson - MicTominay, Gilmour, McGregor, McGinn - Adams

Švicarska: Sommer - Schar, Akanji, Rodriguez - Widmer, Xhaka, Freuler, Shaqiri - Aebischer, Vargas - Ndoye

20:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola grupe A Europskog prvenstva između Škotske i Švicarske.

Meč se igra na stadionu Rhein Energie stadion u Kolnu s početkom od 21 sat.