EURO 2024 | Uživo iz Kolna s utakmice Europskog prvenstva: Engleska - Slovenija 0:0

0

Selekcije Engleske i Slovenije igraju susret trećeg kola grupe C Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na RheinEnergieStadion u Kolnu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

Aleksandar Hemon: O knjizi 'Bejturan i ruža', LGBTQI zajednici, Sarajevu i FK Željezničar

FT

Kraj utakmice!

91'

Sudija je produžio četiri minute.

90'

Izlazi Erik Janža, a zamijenit će ga Jure Balkovec

89'

Izašao je Foden, a ušao je Gordon.

86'

Dvostruka izmjena u reprezentaciji Slovenije:

Žan Celar i Jon Gorenc Stankovic ulaze, a izlaze Andraž Šporar i Jan Mlakar.

84'

Kieran Trippier napušta teren, a mijenja ga Trent Alexander-Arnold.

77'

Foden je požutio nakon starta, nakon što je u 68 minuti požutio Marc Guehi.

75'

Izlazi Šeško, a ulazi zvijezda Slovenije Iličić.

72'

Jaka Bijol je požutio.

71'

Ušao je Cole Palmer, a izašao je Saka

64'

Kako loš pokušaj! Adam Gnezda Čerin je odlučio pucati iz velike udaljenosti. Lopta je otišla skroz u lijevu stranu, daleko od gola.

58'

Faul u napadu je napravio Bukayo Saka, što je vidio sudija i bez razmišljanja svirao faul.

55'

Vanja Drkušić je napravio grub faul.

45'

Počelo je drugo poluvrijeme!

Izlazi Conor Gallagher, a zamijenit će ga Kobbie Mainoo.

HT

Kraj prvog poluvremena.

Dosta tvrda utakmica u Kolnu.

40'

AUUUUUUUUU KAKVA ŠANSA ZA ENGLESKU!

Trippier je lijepo centrirao s boka u šesnaesterac, ali nije pogodio nikoga od saigrača.

35'

Foden je pucao iz slobodnog udarca ravno u lijeve rašlje, ali golman se bacio i odbranio šut.

Odlična odbrana golmana.

32'

Andraž Šporar je primio loptu i opucao s velike udaljenosti, ali je blokiran.

22'

Erik Janža će propustiti sljedeću utakmicu zbog žutog kartona.

20'

Gol koji je postigao Bukayo Saka je poništen zbog ofsajda.

17'

Požutio je Trippier

16'

Trenutnu statistika posjeda lopte obje ekipe – 71:29

5'

Benjamin Šeško je došao do lopte i pucao glavom iz blizine. Lopta je išla po sredini gola, ali nije bila jaka i Jordan Pickford je to bez problema odbranio.

1'

Počela je utakmica!

Situacija u grupi C je sljedeća. Engleska je uoči večerašnjih utakmica vodeća s četiri boda, Danska i Slovenija imaju po dva, dok je Srbija na posljednjem mjestu s jednim bodom.

Srbiji će tako za plasman u osminu finala biti neophodna pobjeda, dok bi Dancima odgovarao i bod, pod uslovom da Englezi pobijede Slovence.