EURO 2024 | Austrijanci šokirali Nizozemce i osvojili prvo mjesto grupe D

0

Završeno je treće kolo grupe D Europskog prvenstva. Austrija je senzacionalno pobijedila Nizozemsku rezultatom 3:2 i osvojila prvo mjesto.

Prvi gol je pao u 6. minuti kada je Donyell Malen postigao autogol. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo dosta uzbuđenja, vidjeli smo čak četiri gola.

Ekstremna desnica u Francuskoj ostvarila je historijski uspjeh, ali daleko je od gotovog

U drugom poluvremenu, u 47. minuti Cody Gakpo je nakon asistencije Xavija Simonsa, pogodio i izjednačio rezultat na 1:1, ali slavlje je trajalo kratko.

U 59. minuti Romano Schmid je, nakon asistencije Florijana Grillitscha, pogodio za 1:2. U 78. minuti Nizozemska je ponovo izjednačila, golom Memphisa Depaya, nakon provjere VAR-a.

Međutim, Austrija ponovo povećava prednost nakon tri minute, tačnije u 81. minuti golom Marcela Sabitzera.

Austrijanci su tako završili na prvom mjestu, dok će Nizozemska u osminu finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.