EURO 2024 | Francuska napravila veliki kiks, ali ipak direktno prošla u osminu finala

0

Francuska je u susretu posljednjeg - trećeg kola grupe D odigrala 1:1 s Poljskom, ali je zahvaljujući rezultatu iz druge utakmice uspjela direktno proći u osminu finala.

Prvo poluvrijeme duela u Dortmundu proteklo je u dominaciji Francuza, koji su prijetili u više navrata, no sjajan na golu Poljske bio je Lukasz Skorupski.

Nastavak susreta donio je isti razvoj situacije na terenu.

Poznati meteorolog najavio šta nas čeka: 'Sigurno će biti oblasti koje će imati jako nevrijeme'

Skorupski se istakao još jednom briljantnom odbranom Kylianu Mbappeu u 49. minuti.

Francuska je u 55. minuti dobila penal nakon što je u šesnaestercu Poljske oboren Ousmane Dembele.

Siguran s bijele tačke bio je Kylian Mbappe, kojem je to bio prvi gol na prvenstvu.

Šok za Francuze uslijedio je u 77. minuti. Dayot Upamecano je skrivio penal, a Robert Lewandowski je pogodio za poravnanje iz ponovljenog pokušaja, nakon što mu je Mike Miagnan prethodno odbranio, no prije toga je ranije izašao s linije.

Na kraju je ostalo 1:1, pa su Francuzi završili na drugom mjestu grupe D, jer je Austrija pobijedila Nizozemsku s 2:3 i osvojila grupu.