EURO 2024 | Uživo iz Kolna s utakmice Europskog prvenstva: Belgija - Rumunija 2:0

1

Selekcije Belgije i Rumunije igraju susret drugog kola grupe E Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Meč se igra na RheinEnergieStadion u Kelnu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite uživo tekstualni prijenos utakmice.

Nakon izmještanja na sigurnu lokaciju: Iranski vođa ajatolah Ali Khameini se oglasio

FT

KRAJ UTAKMICE

Odlična utakmica prepuna prilika je završila pobjedom Belgije.

89'

Fenomenalan je Lukaku, sve je dobro uradio, ali ponovo ga zaustavlja Nita

84'

VELIKA ŠANSA ZA RUMUNIJU

Alibec se izborio sa Faesom i proturio loptu pored golamana Belgije, ali se jedan od igrača Belgije stigao to zaustaviti

83'

FENOMENALNA ŠANSA ZA BELGIJU

Trossard je izašao sam pred golmana Rumunije, žalio je biti nesebičan i proigrati Lukakua, ali je njegov pas presjekla odbrana.

79'

GOOOOL

De Bruyne pogađa za 2:0 nakon što je loptu ispucao golman Belgije. Nakon ispucavanja Casteelsa, lopta je preskočila sve igrače na terenu, De Bruyne je najbolje ispratio njenu putanju i našao se sam pred golom nemoćnog Nite.

68'

Fenomenalna prilika za Rumuniju

Man je izašao sam pred Casteelsa koji uspijeva odbraniti njegov pokušaj.

66'

Lukaku se sjajno snašao u kaznenom prostoru i izborio za poziciju protiv tri igrača, ali Nita brani njegov pokušaj.

64'

VAR - Poništen je gol Belgije

Kakav je peh Lukaku. Ovo je već treći pogodak koji je Lukaku postigao u prva dva kola, ali nijedan nije priznat.

64'

GOOOOOL

Romelo Lukaku postiže pogodak za 2:0.

Maestralan pas De Bruynea.

63'

Opasna kontra Belgije u kojoj je Doku bio sebičan. Njegov šut je završio pored gola

57'

Prilika za Belgiju, ali pas De Bruynea je bio prebrz za Dokua

56'

Trossard ulazi u igru umjesto Lukebakia

55'

Novi pokušaj De Bruynea, ovaj put Nita dobro brani

52'

FENOMENALAN POKUŠAJ KEVINA DE BRUYNEA

Malo pored stative je završio šut veznog igrača Manchester Cityja

48'

Dobra prilika za Rumuniju

Mihaila je pobjegao svojim čuvarima, ali mu nije ostalo dovoljno snage i koncentracije da uputi kvalitetan šut.

46'

Pokušaj Rumunije na samom startu nastavka, ali Casteeles to lako hvata.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

HT

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Belgija zasluženo vodi nakon prvog dijela. Da je bilo više sreće i koncentracije u samoj završnici, rezultat je mogao biti i ubjedljiviji.

43'

Loš pokušaj De Bruynea iz opasnog napada

39'

Opasno pred golom Belgije, ali Draguš ne uspijeva doći do lopte.

38'

Sjajan pas Onane za Lukebakia koji je mogao puno više uraditi iz ove kontre, ali mu je zbog oklijevanja Bancu izbio loptu u korner

35'

Lukebakio je dobio prvi žuti karton na utakmici nakon što je grubo zaustavio kontru Draguša.

34'

Belgija konstantno prijeti, pokušaj Lukebakia nakon bloka završio u korneru.

30'

Pokušaj Dokua fenomenalno brani golman Rumunije, Nita.

20'

Izuzetno grub start Tielemansa na otprilike dvadeset i pet metara od gola, može biti sretan što nije dobio žuti karton.

18'

NEVJEROVATNA INTERVENCIJA NITE

Lukebakio je uradio sve kako treba, ali golman Rumunije fenomenalno brani i odbija loptu u korner.

17'

Dominira Belgija u ovim trenucima, Tielemans je oštro ubacio loptu u sredinu, ali rezultat ostaje isti.

14'

ZICER ZA LUKAKUA

Napadač Belgije se savršeno okrenuo, ali njegov pokušaj sa pet metara nakon bloka odlazi u korner.

12'

Castagne lijepo prolazi po strani i centrira loptu, ali Dragušin reaguje.

7'

Fenomenalan tempo na otvaranju utakmice, nije primljeni pogodak obeshrabrio Rumuniju.

5'

KAKVA PRILIKA ZA RUMUNIJU

Castels krajnjim naporom izbaca pokušaj Dragušina u korner.

Casteeles
4'

Opasna je Rumunija, ali odbrana Belgija izbaca loptu u korner.

2'

Goooool

Vodi Belgija, Lukaku je lijepo vratio loptu za Tielemansa koji sa ivice kaznenog prostora pogađa za 1:0.