EURO 2024 | Uživo iz Hamburga s utakmice Europskog prvenstva: Portugal - Francuska penali (3:5)

0

Portugal i Francuska sastaju se u drugom četvrtfinalnom susretu Europskog prvenstva.

Meč se igra na Volksparkstadionu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Bizarna priča iz Indije:  Zmija ugrizla muškarca, pa muškarac ugrizao zmiju, on preživio, zmija nije

Bizarna priča iz Indije: Zmija ugrizla muškarca, pa muškarac ugrizao zmiju, on preživio, zmija nije

/ Anketa

Ko će osvojiti EURO 2024?
Rezultati
23:42

FRANCUSKA JE U POLUFINALU NAKON BOLJEG IZVOĐENJA JEDANAESTERACA (5:3)

GLEDAT ĆEMO PENALE!

120'

Mendes je mogao da odvede Portugal u polufinale!!! Nije bio precizan.

120'

Izgleda da ćemo gledati penale!

115'

Barcola je imao dobru šansu u drugom produžetku! Ipak, bez promjene rezultata

23:11

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA!

102'

Leao je šutirao, ali je izblokiran! Mnogi su loptu vidjeli u golu, ali ništa od toga.

93'

VELIKI PROMAŠAJ RONALDA! Conceicao je napravio prodor i uputio loptu u šesnaesterac, ali najbolji strijelac u historiji Portugala loše šutira.

91'

Počeo je prvi produžetak!

22:49

KRAJ REGULARNOG DIJELA! I u ovom susretu ćemo gledati produžetke.

90+1'

Igrat će se jo tri minute u regularnom dijelu susreta.

86'

Sada je opao tempo i svaka greška može da skupo košta. Sve miriše na produžetke.

73'

DOBAR ŠUT DEMBELEA! Gurnuo je loptu na stranu i šutirao, lopta je bila zavrnuta i zamalo da pogodi.

70'

ŠTA JE SADA PROMAŠIO CAMAVINGA! Šutirao je u petercu, ali njegov šut odlazi pored gola.

Eduard Camavinga
67'

KAKO OVO NIJE BIO GOL!? Francuzi iz kontre napravili situaciju jedan na jedan, ali pojavio se Ruben Dias i blokirao šut Kolo Muanija koji je otišao na kraju pored gola.

63'

Izvanredna akcija PORTUGALA! Šutirao je Vitinha, ali po sredini, što je omogućilo Maignanu da spasi Francuze

62'

Tchouameni je šutirao, ali njegovu loptu su mogli odbraniti samo navijači na tribinama. Nije podesio nišanske sprave

61'

SJAJNA ŠANSA ZA PORTUGAL! Fernandes je sam stigao iskosa, ali njegov šut brani odlični Maignan.

60'

Brzonogi Leago je ušao u šesnaesterac, ali ni Camavinga ne zaostaje mnogo i blokira šut u korner.

56'

Šta se sada desilo!? Oliveru je ispao žuti karton dok je trčao, a trebao ga je dati Palinhi koji je faulirao Griezmanna u kontri.

49'

ŠANSA ZA FRANCUSKU! Pokušao je Mbappe, ali pravo u ruke Coste. Sve vam je jasno kakva je utakmica, ako je ovo bilo 'uzbudljivo'

46'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

21:45

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Portugal - Francuska 0:0

Goalless in Hamburg... #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Friday, July 5, 2024
44'

Dok traje uspavanka... U našoj anketi glasajte za svog favorita na Europsko prvenstvu u Njemačkoj:

/ Anketa

Rezultati
41'

Sada prilika za Ronalda iz slobodnog udarca. Da li će pogoditi nakon dugo vremena?

38'

Napada Portugal, ali francuski štoperi su sjajni večeras. Upamecano i Saliba dobro su postavljeni i fizički dominantni. Jako ih je teško zaobići.

35'

Francuska je trenutno opasnija jer bolje sanja u ovoj uspavanci od nogometa. Obje ekipe kalkulišu.

26'

Još uvijek ista dešavanja na terenu. Sada Francuska vrši pritisak, ali nema prave prilike koja bi digla publiku na noge.

20'

Hernandez je zaprijetio! Francuz je šutirao, ali pravo u dobro postavljenog Costu.

17'

Prva šansa na utakmici! Pokušao je Fernandes, a lopta se odbila od jednog Francuza i otišla u korner.

15'

Francuska ne može da iznese loptu na drugu polovinu, ali to nije zabrinjavajuće jer je i Portugal potpuno bezopasan.

12'

Sada prvo minimalno uzbuđenje. Leao je sjajno petom proigrao Mendesa, a on šalje centaršut koji je bezopasan za defanzivu Portugala.

10'

Utakmica je suprotna od one što koju smo vidjeli između Španije i Njemačke. Igra je dosta umrtvljena i nema uzbuđenja.

Portugalci imaju prvi korner.

7'

Portugal je stao na loptu i sada drži posjed. Nakon ofanzivnog početka, Francuzi primireni.

4'

Francuzi su se nametnuli u igri i kombinuju na polovini protivnika, ali za sada bez prave prilike.

1'

POČELA JE UTAKMICA!

20:55

U toku je intoniranje himnih selekcija!

20:49

Glavni sudija utakmice je Michael Oliver iz Engleske sa pomoćnicima Stuartom Burtom i Danom Cookom dok je četvrti sudija Szymon Marciniak iz Poljske.

20:40

Selektori su odabrali početne sastave:

Portugal: D. Costa; Cancelo, Pepe, R. Dias, N. Mendes - Vitinha, Pahlinha, B. Fernandes - B. Silva, Leao, Ronaldo

Francuska: Maignan; Hernandez, Saliba, Upamecano, Kounde - Tchouameni, Camavinga, Kante, Griezmann - Mbappe, Kolo Muani

Meanwhile in Hamburg... 🇵🇹🇫🇷 #EURO2024

20:30

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos četvrtfinalnog susreta Europskog prvenstva između Portugala i Španije koji se igra od 21 sat.