EURO 2024 | Uživo iz Gelsenkirchena s utakmice Europskog prvenstva: Španija - Italija 1:0

1

Španija i Italija igraju susret drugog kola B grupe Europskog prvenstva.

Meč se igra na Arena AufSchalke stadionu u Gelsenkirchena s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Svećenik iz BiH proslavio stupanje u službu: "Danas, majko, rediš svoga sina"

90+6

KRAJ UTAKMICE

Zaslužena pobjeda Španije koja je dominirala tokom cijele utakmice. Italija se može zahvaliti Donnarummi što je poraz bio minimalan.

90+2

Nova stopostotna prilika za Pereza, ali nevjerovatni Donnarumma još jednom spašava Italijane

90+1

Perez je imao sjajnu priliku, ali Donnarumma novom izvrsnom intervencijom drži Italiju u igri

90'

Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade

87'

Neoprezan start Cristantea koji već ima žuti karton. Sudija mu je ovaj put progledao kroz prste

85'

Italija je izborila prvi korner

Preuzeli su inicijativu zadnjih nekoliko minuta, ali bez ozbiljnijih pokušaja

78'

Williams i Morata napuštaju igru, mijenjaju ih Oyrazabal i Perez

77'

Smirila je Španija utakmicu u posljednjih nekoliko minuta

74'

Nedovoljno dobar pokušaj Pellegrinija, Italija ostaje i nakon 74 minute bez šuta u okvir gola.

73'

Prekršaj u opasnoj zoni, može li Italija iz prekida poravnati rezultat.

71'

Baena i Torres su na terenu, a Pedri i Yamal izlaze iz igre

70'

Kakav šut Williamsa nakon solo akcije. Donnarumma je bio savladan, ali bomba Williamsa završila na prečki.

Zaslužio je ovaj momak pogodak večeras.

69'

Grub start Le Normanda, dobio je žuti karton.

66'

Najopasnija situacija pred golom Simona od početka utakmice, Cristante je dobro probio po strani, ali njegov centaršut prolazi kroz peterac između igrača.

Odmah su se tribine aktivirale, gromoglasna podrška za Azzure u ovim trenucima.

64'

Jasno je Spalletiju da mora nešto pokušati promijeniti, pa se odlučio na dvostruku izmjenu.

Scamacca i Chiesa izlaze iz igre, a na terenu su Zaccagni i Retegui

62'

Ništa se nije promijenilo nakon pogotka Španije, i dalje su svi konci igre u njihovim rukama

60'

Fenomenalan pokušaj mladog Yamala je završio tik pored stative

58'

Snažan šut Morate sa ivice šesnaesterca, Donnarumma loptu odbija u korner

56'

Williams je probio po ko zna koji put i ubacio loptu u sredinu, zakačili su je Morata i Donnarumma, prije nego li je pogodila nesretnog Califiorija i završila u mreži

55'

Gooool

Califiori nesretno postiže autogol, Španija vodi 1:0

53'

Pedri je oprobao udarac sa dvadesetak metara, ali Donnarumma se nije dao prevariti

52'

Nakon asistencije Cucurelle, Pedri je ostao sam na 7 metara od gola, ali šalje loptu pored gola Donnarumme koji je već bio savladan

50'

Španija je u drugom poluvremenu nastavila gdje je stala u prvom dijelu. Apsolutna dominacija

46'

Cristante nakon svega 30 sekundi na terenu dobija žuti karton

46'

Dvostruka izmjena Italije

Cristante i Cambiaso su na terenu umjesto Jorginha i Frattesija

46'

Počelo je drugo poluvrijeme

HT

Kraj prvog poluvremena

Apsolutna dominacija Španije, Donnarumma je jedini zaslužan zašto odlazimo na pauzu sa ovim rezultatom.

U redovima Španije, večeras najopasniji Nico Williams koji je namučio Azzure u prvih 45 minuta

45'

Kontra Italije i tek prvi pokušaj prema golu Simona. Chiessa je šutirao daleko preko gola

43'

Uspjeli su Italijani umiriti Špance nakon žestokog starta, i dalje su Azzuri u podređenom položaju, ali već odavno nije bilo značajnijeg pokušaja 'Furije'

42'

Novi pokušaj Ruiza i nova intervencija Donnarumme

37'

Ipak su se Španci odlučili za uigranu opciju, Ruiz je oprobao udarac izvan kaznenog prostora, ali je lopta otišla daleko preko gola

36'

Faul nad Williamsom u opasnoj zoni, može se uputiti dobar centaršut iz ove pozicije

28'

Pokušaj Rodrija blokiran.

Apsolutna dominacija Španije u dosadašnjem toku utakmice.

25'

Ruiz sa 25 metara nevjerovatno puca pod samu prečku, ali Donnarumma još jednom spašava Italiju

24'

Sjajan prodor Yamala je rezultirao novim zicerom za Španiju. Sam pred golom Italije se našao Morata, ali Donnarumma još jednom sjajnom intervencijom drži Italiju u egalu

21'

Opasan napad Italije, ali pas Dimarca je otišao iza leđa njegovih saigrača

15'

Utakmica nakratko prekinuta dok se Di Lorenzu ukaže pomoć, nakon sudara sa Williamsom.

Donnarumma je dobio žuti karton zbog prigovora

11'

Nico Williams je najopasniji igrač na otvaranju ovog duela, Di Lorenzo na velikim mukama sa mladim Špancem

10'

Izuzetan centaršut Alvara Morate, Nico Williams u velikoj prilici glavom šutira malo pored stative

Nico WIlliams
8'

Dinamičan početak utakmice, veliki broj sitnih faulova i puno trke

3'

Novi opasan napad Williamsa. Furija je ušla silovito u ovaj susret.

2

Kakav početak derbija. Fenomenalan centaršut Williamsa, Pedri je sam bio na šest metara od gola i glavom dobro šutirao pod samu prečku, ali je Donnarumma nevjerovatnom intervencijom poslao loptu u korner