EURO 2024 | Uživo iz Dusseldorfa s utakmice Europskog prvenstva: Engleska - Švicarska penali (5:3)

0

Engleska i Švicarska sastaju se u četvrtfinalnom susretu Europskog prvenstva.

Meč se igra na Dusseldorf Areni s početkom od 18 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Kako iz inostranstva uplatiti pomoć za nastradale u poplavama u Bosni i Hercegovini

/ Anketa

Ko će osvojiti EURO 2024?
Rezultati
20:39

ENGLESKA JE U POLUFINALU NAKON BOLJEG IZVOĐENJA PENALA (5:3)

20:33

PROMAŠUJE ŠVICARSKA! Akanjiu je skinuo loptu Pickford

20:32

Palmer pogađa prvi za Englesku. 1:0

20:28

GLEDAT ĆEMO PENALE!

119'

Nova šansaaa! Udarac brani Pickford.

117'

SHAQIRI POGAĐA PREČKU IZ KORNERA!

109'

Obje ekipe su oprezne, a moguće je da ćemo gledati još jednu penal dramu!

20:08

ZAVRŠIO JE PRVI PRODUŽETAK!

101'

Bellingham je sada gađao, ali loptu je lako pokupio Sommer.

95'

Rice je dobro šutirao, ali Sommer sjajno interveniše!

90'

POČEO JE PRVI PRODUŽETAK!

19:49

KRAJ REGULARNOG TOKA UTAKMICE! Engleska - Švicarska 1:1

GLEDAT ĆEMO PRODUŽETKE!

90+2'

ŠVICARSKA JE MOGLA DOĆI DO POBJEDE! Nakon centaršuta Zuber nije uspio zahvatiti loptu glavom iz dobre pozicije.

90+1'

Igrat će se još tri minute u regularnom vremenu!

89'

Sada je postalo neizsvjesno, a vi u našoj anketi glasajte ko osvaja Euro 2024:

/ Anketa

Rezultati
83'

Saka se namjestio i sjajno uvrnuo loptu koja je otišla u sami ugao. Švicarski golman nemoćan.

80'

VRAĆAJUUU SE ENGLEZIII!!! Kakav gol Bukaya Sakeeeeee! 1:1

75'

GOLLLLLLL ZA ŠVICARSKU!!! Engleska odbrana je zaspala, a Ndoye je poslao oštru loptu koju je u mrežu pospremio Embolo.

75'

Mislim da ne pamtimo kada smo ispratili lošiju utakmicu na reprezentativnim takmičenjima! Ipak ćemo joj dati šansu do samog kraja.

63'

Dvostruka izmjena u sastavu Švicarske:

Izašao je Rieder, a ušao Zuber

Vargasa je zamijenio Widmer.

56'

ŠANSA ZA EMBOLA! Teška pozicija za Švicarca glavom. Lopta stiže u ruke Pickforda.

51'

Evo prvog šuta na gol! Embolo se okrenuo u šesnaestercu, ali samo plasirao loptu u naručje Pickforda.

50'

Nastavljen miran ritam utakmice. Ima potencijal da bude najgori susret na ovom Europskom prvenstvu.

45'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

18:45

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Engleska - Švicarska 0:0

45'

ŠANSA ZA ENGLESKU! Saka je nadmudrio Ebischera, ali je nakon toga kapiten Xhaka sjajno blokirao pokušaj Mainooa.

39'

Dok gledamo uspavanku u našoj anketi glasate za vašeg favorita na Eurospskom prvenstvu:

/ Anketa

Rezultati
32'

Možemo reći da su Englezi preuzeli loptu u ovoj utakmici. Napadaju stalno oko šesnaesterca, ali Švicarci se ne daju.

26'

Švicarci su kružili oko gola Engleske, ali niko do sada u obje selekcije nije pogriješio.

22'

Igra se na obje strane, ali utakmica sluti na onu od sinoć kada su nas trebali buditi da gledamo penale.

16'

Englezi u šansi! Nakon kombinacije ostavljena je lopta za Mainooa, ali njegov šut je izblokiran. Čvrsta Švicarska u zadnjoj liniji

13'

Englezi su okružili šesnaesterac Švicaraca, ali još uvijek nemam priliku na utakmici.

10'

Sada novi pritisak Švicarske! Nekako su blizu pogotka, iako još nema šuteva.

6'

Nema prilika, ali Švicarci sve bliže golu Engleza. Lijepo kombinuju, a Englezi po starom, nemaju igre.

3'

Švicarci drže posjed i kombinuju, ali bez prave opasnosti!

1'

POČELA JE UTAKMICA!

17:55

U toku je intoniranje himne!

17:49

Glavni sudija utakmice je Daniele Orsato iz Italije, a pomagat će mu sunarodnjaci Ciro Carbone i Alessandro Giallatini dok je četvrti sudija Daniel Siebert iz Njemačke.

17:41

Englezi su se, možemo slobodno reći, provukli do četvrtfinala takmičenja i to zahvaljujući golu Bellinghama protiv Slovenije u osmini finala (1:1), da bi nakon produžetaka i pogotkom Harryja Kanea slavili prolaz dalje.

Švicarska je daleko kvalitetnije odigrala dosadašnji dio tunira, a svoju silu demonstrirali su u osmini finala kada su savladali nemoćne Italijane sa 2:0.

Mnogi Švicarsku vide kao blagog favorita u ovom meču, iako Engleska ima daleko zvučnije igrače.

17:34

Selektori obje selekcije su se odlučili za sljedeće sastave:

ENGLESKA: Pickford - Walker, Stones, Konsa, Trippier, Rice, Mainoo, Saka - Bellingham, Foden - Kane

ŠVICARSKA: Sommer - Schar, Akanji, Rodriguez - Rieder, Freuler, Xhaka, Aebischer - Ndoye, Embolo, Vargas

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🆚🇨🇭 Quarter-final in Düsseldorf! #EURO2024

Posted by UEFA EURO 2024 on Saturday, July 6, 2024
17:32

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice četvrtfinala Europskog prvenstva između Engleske i Švicarske.