EURO 2024 | Uživo iz Berlina s utakmice Europskog prvenstva: Nizozemska - Turska 2:1

6

Nizozemska i Turska sastaju se u četvrtfinalnom susretu Europskog prvenstva.

Meč se igra na Olympiastadionu u Berlinu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Vlada HNK: Potvrđeno 13 smrtno stradalih, tri tijela jučer su po dva puta prijavljena

/ Anketa

Ko će osvojiti EURO 2024?
Rezultati
22:56

KRAJ UTAKMICE! Nizozemska je savladala Tursku sa 2:1

90'

NEVJEROVATNO ŠTA BRANI GOLMAN NIZOZEMSKE!

90'

NOVA PRILIKA ZA TURSKU! Akturkoglu ne pogađa glavom

85'

NEVJEROVATNO ŠTA TURCI NISU POGODILI! Akturgoklu je iz dobre pozicije oklijevao pa je bio izblokiran.

77'

Dumfries je ubacio u srce šesneaesterca, a Gakpo je uklizao za 2:1,

76'

PREOKRET NIZOZEMSKEEE!!! Gakpo je strijelac.

70'

GOLLL ZA NIZOZEMSKUUU! De Vrij je pogodio glavom nakon centaršuta Depaya.

65'

ZAMALO GOL ZA TURSKU! Yildz je naletio na odbijenu loptu, ali golman drži Nizozemce u životu!

64'

Nizozemci imaju posjed i kruže, ali vidi se da nisu na nivou iz prethodne utakmice.

56'

KAKAV UDARAC ARDE GULERA! TRESE SE STATIVA NAKON SLOBODNOG UDARCA!

51'

OVO JE BILO BLIZU! Ake je centrirao, Weghorst spustio loptu glavom, ali Depay nije uspio uklizati i poslati loptu u mrežu.

51'

Sada se igra čvrsto. Nizozemci nisu uspjeli napraviti pritisak, Turska vidno raspoložena.

45'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

21:48

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Nizozemska - Turska 0:1

45+1'

Igrat će se još dvije minute u prvom poluvremenu!

40'

Prije kraja prvog poluvremena glasajte u našoj anketi ko osvaja Europsko prvenstvo:

/ Anketa

Rezultati
36'

GOLLLLLLLL! VODI TURSKAAAAA 1:0

Akaydin koji je zamijenio Demirala je strijelac. Arda upisao novu asistenciju.

34'

Yildiz je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali lopta ide daleko od gola.

29'

Utakmice je energičnija od današnje između Engleske i Švicarske, ali i dalje bez većih prilika.

21'

Turska je pritisla. Evo kornera za Calhanoglua.

18'

Igra se na obje strane, ali poslije Depayeve šanse nismo vidjeli ništa uzbudljivo

10'

Ozcan je probao izdaleka. Nije zabrinuo Nizozemskog golmana.

7'

GAKPO JE SADA LOŠE ŠUTIRAO! Ipak svirana je nedozvoljena pozicija.

3'

Agresivno je krenula Nizozemska, a onda je Turska preuzela posjed.

1'

SJAJNA ŠANSA ZA DEPAYA NA POČETKU! Probio je u 16 metara i šutirao loše iz dobre pozicije

1'

POČELA JE UTAKMICA!

20:56

U toku je intoniranje himne!

20:55

Selektori obje reprezentacije su odredili sastave:

Nizozemska: Verbruggen, Ake, Van Dijk, De Vrij, Dumfries, Reijnders, Schouten, Simons, Bergwijn, Gakpo i Depay.

Turska: Gunok, Muldur, Akaydin, Bardakci, Kadioglu, Ozcan, Ayhan, Yilmaz, Calhanoglu, Yildiz i Guler.

Podsjetimo, Turci ne računaju na ključnog stopera Meriha Demirala jer ga je UEFA suspendovala na dvije utakmice zbog slavlja koje je posvetio turskoj ultranacionalističkoj grupi "Sivi vukovi".

20:54

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice četvrtfinala Europskog prvenstva između Nizozemske i Turske.