EURO 2024 | Uživo iz Berlina s finalne utakmice Europskog prvenstva: Španija - Engleska 2:1

1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošlina tekstualni prijenos finalnog susretu Europskog prvenstva u Njemačkoj, između Engleske i Španije.

Meč se igra na Olympiastadionu u Berlinu s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos finalne utakmice.

Parlament BiH danas odlučuje o sudbini ministra sigurnosti: Hoće li Nenad Nešić biti smijenjen?

Prije početka susreta - na našem portalu možete glasati u novoj anketi - ko će biti novi prvak Europe?

/ Anketa

Ko će biti prvak Europe u nogometu?
Rezultati
FT

Španija je prvak Europe. Oni su sa 2:1 u finalu u Berlinu nadigrali Englesku. U sjajnom drugom poluvremenu vidjeli smo tri gola.

Golove za Španiju su postigli Williams i Oyarzabal, a za Engleze je strijelac bio Palmer.

90'

Watkins je dobio žuti karton.

Igrat će se još četiri minuita sudijske nadoknade.

89'

Uhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Kakva je ovo bila prilika za Engleze. Olmo je spasio sa linije izjednačenje Engleza.

86'

OYARZABALLLLLLLLLL

Sjajna akcija i novo vodstvo Španije! Kakav show džokera s klupe, ušao je prije 18 minuta i postao junak Furije!

2:1 za Španiju.

85'

GOOOOOLLLLLLLLLLLLL

83'

Novi korner za Španiju. Deseti korner za Furiju.

82'

Uhhhhhhhhhhhhhhhhh

Ovo je bilo teže promašiti negoi pogoditi. Yamal je pucao, Pickford brani. Majstorski.

Ostaje 1:1.

80'

Vrijeme je za anketu - da vidimo kakvi ste majstori u prognozi.

/ Anketa

Rezultati
76'

Novi korner za Španiju.

Prema našoj evidenciji ovo je deseti korner na utakmici, a čak deveti za Furiju.

73'

Palmerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Golčina Colea Palmera sa 20 metara za 1:1. Kakav potez čovjeka koji je ušao prije samo tri minute!

Idemo ispočetka - sada je 1:1.

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL

65'

Englezi se bude, ali još nema one prave akcije.

Španija će pokušati sigurno umiriti igru,m ali Englezi ih presingom love po terenu.

60'

Lamine Yamal, sedamnaestogodišnji krilni nogometaš, postao je najmlađi igrač jednog međunarodnog finala.

Nadmašio je Pelea, koji je 1958. godine nastupio sa 17 godina i 249 dana.

Yamal 17 godina i dan.

54'

Moratttttaaaaaaaaaaaa.

Bio je u sjajnoj prilici, prošao je dva igrača - pucao, ali je zaustavljen na gol-liniji.

Ostaje 0:0.

53'

Dok čekamo novo uzbuđenje i gol - malo Instagram kadrova.

Duel Španije i Engleske u Berlinu prati i naš Bosanac i Zmaj Miralem Pjanić.

On je na Instagramu objavio kadrove iz aviona i sa stadiona uoči početka utakmice. U prvom planu je naravno njegov sin - Edin Pjanić.

Pjanić sa sinom Edinom na finalu Eura
47'

Williamsssssssssssssss je strijelac

Kakav napad Španije i odmah gol. Carvajal je na desnoj strani dobio loptu i iz prve odigrao za Yamala, koji dolazi do ruba kaznenog prostora i poslužuje usamljenog Williamsa na drugoj strani, a zatim sjajni napadač Furije pogađa u desni ugao.

Naslutili smo ga prizivajući 'kada će gol?'

Vodi Španija 1:0.

47'

GOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL

46'

Počelo je drugo poluvrijeme!

I odmah neočekivana izmjena - Zubimendi ulazi umjesto Rodrija.

U pitanju je povreda, potvrdili su španjolski mediji.

HT

Poluvrijeme je u Berlinu.

Gledali smo dopadljivih 45 minuta, plus dva minuta nadoknade, ali nismo vidjeli gol.

0:0 je - odmorite!

45'

Foden je pucao po golu i promašio. Ovo je bio prvi udarac u okvir gola na utakmici.

44'

Uhhhhhhhhhhhhhhh.

Kako je ovo bilo blizu. Kane je bio u izglednoj prilici. Pucao je, ali je blokiran.

Ostaje 0:0.

43'

Prema našoj statistici - ovo je šest korner za Furiju, a ukupno sedmi na utakmici.

Još dva minuta i odmor. Male su šanse da ćemo vidjeti gol.

40'

Dinamična utakmica. Malo su Englezi pod pritiskom, malo Španci.

No još nema prave završnice. Ulazimo u posljednjih pet minuta prvog poluvremena.

Čekamo taj gol.

35'

I opet korner. Za Španiju.

A gdje je gol?

Možete li prepoznati ove zvijezde iz Španije na tribinama?

34'

Jamal je izborio novi korner za Španiju. Četvrti večeras, a ukupno peti na utakmici.

Euro 2024 - finale (Španija - Engleska)
30'

Pola sata je prošlo - golove nismo vidjeli, ali jesmo kartone. Po jedan na obje strane - Kane kod Engleza i Olmo kod Španaca.

25'

Dok čekamo prvi gol u Berlinu, 'selimo' se u Sarajevo.

U Zmajevom gnijezdu na Trgu kulture Jurislav Korenić, ispred Pozorišta mladih Sarajevo, veliki je broj navijača. Među njima je i Julian Reilly, ambasador Velike Britanije u BiH. Sve je snimio naš fotoreporter - Dženan Kriještorac.

Ko je sve bio sa Julianom Reillyom u društvu pogledajte na poluvremenu - kada ćemo objaviti fotografije i tekst na portalu Radiosarajevo.ba.

Ostanite uz nas...

23'

Uhhhhhhhhhhh....

17'

Početne snage su se ispitale - krenula su prva uzbuđenja, a da vas testiramo kakav ste prognozer.

Glasajte u našoj anketi:

/ Anketa

Rezultati
15'

Bude se Englezi. Ovo je bila lijepa prilika - na kraju samo korner.

Walker je utrčao na Sakino dodavanje i s desne strane poslao oštru nisku loptu u peterac, da bi Laporte izbio loptu u korner.

12'

Uhhhhhhh.

Prva šansa na utakmici i novi korner. Izvest će ga Španija.

8'

Španija ima veći posjed lopte na početku. I prvi korner. No, to ne mora ništa da znači.

I Nizozemci su u drugom poluvremenu napadali, a onda su Englezi u finišu postzigli gol i stigli do novog finala.

4'

Početno ispitivanje snaga. Jedno od uglednih imena na večerašnjoj utakmici je i Princ William. Tu je i princ George.

1'

Počela je utakmica u Berlinu.

S centra su prvi krenuli - Englezi. Želimo da gledamo odličan nogomet sa mnogo golova.

Pravo finale, koje će popraviti utisak da smo gledali jedno od najgorjih europskih šampoionata u posljednjih 30 godina.

20:59

Svaki trenutak treba da počne utakmica!

20:55

Vrijeme je za pozdrave između igrača, a onda i himne...

20:50

Najbolji savjet koji španski selektor Luis de la Fuente može dati svojim igračima dok se pripremaju za susret s Engleskom u finalu Eura 2024. jeste da ostanu vjerni svom identitetu igranja zabavnog fudbala.

"Ako mi nismo Španija, nemamo šanse", rekao je De la Fuente na novinarskoj konferenciji u subotu.

Više pročitajte na linku ispod:

Selektor Španije opet oduševio: Evo što je rekao igračima prije finala s Englezima

20:45

Malo statistike za one koji još nisu odigrali kladionicu. Možda im dobro dođe...

20:40

Evo kakvu amosferu prave navijači Španije. Pjesma je na svakom uglu Berlina....

20:35

Nakon Londona selimo se na drugi kraj Europe - evo malo atmosfere u Berlinu - gradu u kojem se igra finalni duel.

20:30

Pobjedniku Eura UEFA će isplatiti 28,35 miliona eura (oko 55 miliona KM).

Španci su se dogovorili da će 30 posto nagrade pripasti igračima, no ako Furija osvoji naslov, taj će iznos porasti na 40 posto, što bi značilo da bi svaki igrač dobio 430.000a eura (oko 800.000 KM).

20:25

Pogledajte kako je trenutno na ulicama Londona:

20:15

Španija može doći do svog četvrtog naslova europskog prvaka i tako se odvojiti na čelu kao najuspješnija reprezentacija u historiji ovog takmičenja.

S druge strane, Engleska u svojem drugom uzastopnom finalu (prošli put izgubili od Italije, op.a.) lovi svoje prvo europsko zlato u historiji

20:10

Došao je i taj dan. Iza nas je 50 utakmica i 114 postignutih pogodaka što je pratilo više od 2,6 miliona ljudi na tribinama.

Večeras ćemo, u nedjelju, 14. jula, konačno saznati ko će odnijeti naslov europskog prvaka u 17. izdanju Europskog nogometnog prvenstva.

Dok čekamo da igrači izađu na teren - glasajte u našoj anketi. Možete nam u komentaru ostaviti i koji rezultat previđate (hvala).

/ Anketa

Rezultati
20:05

Stigli su sastavi obje ekipe:

Engleska: Pickford, Shaw, Guehi, Stones, Walker, Saka, Rice, Mainoo, Bellingham, Foden, Kane.

Španija: Unai Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella; Rodri, Fabian, Dani Olmo; Lamine Yamal, Morata, Nico Williams.

20:00

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos finalnog susreta Europskog prvenstva u Njemačkoj, između Engleske i Španije.

Španija - Engleska 2:1