EURO 2024 | Sjajna Španija preokretom protiv Francuske izborila veliko finale

0

Reprezentacija Španije plasirala se u finale Europskog prvenstva, nakon što je u prvom polufinalnom duelu u Munchenu savladala Francusku rezultatom 2:1.

Krenuli su Španci žestoko od samog starta i zaprijetili već u 5. minuti preko Fabiana Ruiza, čiji je udarac glavom završio preko gola.

A onda je Francuska četiri minute kasnije povela iz prve ozbiljne prilike. Kylian Mbappe je ubacio s lijeve strane za Randala Kolo Muanija, koji je glavom savladao Unaija Simona.

Povratak legende: Bivši reprezentativac je novi generalni sekretar Košarkaškog saveza BiH

Španija je poravnala u 21. minuti, kada je fantastičan gol postigao Lamine Yamal. Fantastično je španski wunderkind ljevicom naciljao dalji ugao s 20-ak metara i uz pomoć stative pogodio za izjednačenje. Time je postao najmlađi stijelac u historiji Eura.

Četiri minute kasnije uslijedio je potpuni preokret. Sjajno je Dani Olmo driblingom izbacio Aureliena Tchouamenija i šutirao, a Jules Kounde srenuo loptu u vlastitu mrežu.

Nastavak susreta nije ponudio mnogo toga.

Francuzi su se pokušali vratiti u meč, ali nisu uspjeli.

Španci su tako otišli u peto finale, gdje će se boriti za četvrtu titulu. Protivnik će im biti Nizozemska ili Engleska.