EURO 2024 | Počinje drugo kolo: Hrvatska se "vadi" protiv Albanije

6

Nakon što je protekle večeri kompletirano prvo kolo, Europsko prvenstvo nastavlja se u srijedu, 19. juna, prvim utakmicama drugog kola.

Prvi na teren će Hrvati, koji od 15 sati na Volksparkstadionu u Hamburgu igraju meč grupe B protiv Albanije.

Hrvatska je na startu prvenstva pretrpjela težak poraz od Španije (0:3), dok je Albanija također izgubila, ali minimalno od Italije (1:2) i to nakon što je vodila.

Euro 2024 | Tri poništena gola, prekid susreta od 30 minuta i pobjeda Njemačke za lov prema tituli

Za Vatrene će ovo biti prilika da se iskupe za nedavni debakl i pobjedom zadrže šanse za drugi krug takmičenja. No, pitat će se nešto i Albanci.

Od 18 sati u okviru grupe A na MHP Areni u Stuttgartu sastaju se Njemačka i Mađarska.

UEFA oštro kaznila Hrvate zbog incidenta na Europskom prvenstvu

Nijemci su oduševili na otvaranju, deklasiravši Škotsku s 5:1, dok je Mađarska poražena od Švicarske s 1:3.

Drugi meč ove grupe u 21 sat igraju Škotska i Švicarska.

Sve utakmice možete pratiti u direktnom TV prijenosu na BHT1.