Engleska treći učesnik polufinala: Sjajni Pickford junak susreta

Nogometna reprezentacija Engleske treći je polufinalista Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji.

Englezi su sa 2:0 pobijedili Švedsku, a tako su Harry Maguire i Delle Ali svojim golovima donijeli veliko slavlje. Nakon Francuske i Belgije, dalje idu i Englezi.

Na prvi gol se čekalo 30 minuta. Young je izveo korner, a sjajni igrač Leicestera sa 10 metara zakucao loptu u mrežu.

U 59. minuti Lingard je odlično centrirao, a Delle Ali iskoristio priliku da iz blizine dovede Engleze u vodstvo od 2:0.

Potom se još dva puta istakao Pickford. Najprije je zaustavio šut Klasona, a potom još jednom odbranio udarac Berga, nakon kojeg su utihnule nade Švedske.

Engleska je u polufinalu prvi put nakon Mundijala u Italiji 1990. godine.

Najveći uspjeh ostvarila je 1966. kada je bila prvak svijeta pred svojim navijačima.

Četvrtog polufinalistu saznat ćemo iza 21.45 sati, kada je na rasporedu posljednji meč četvrtfinala. Od 20 sati sastaju su Rusija i naši susjedi Hrvati.