Eintracht i više nego dobar: Barceloni samo remi u Frankfurtu

0

Fudbaleri Eintrachta iz Frankfurta i Barcelone odigrali su večeras na Deutsche Bank Parku 1:1 u prvom susretu četvrtfinala Europa lige.

Iako je Barcelona bila veliki favorit u ovom meču, domaći su odigrali iznad očekivanja i na kraju zamalo pobijedili velikog rivala.

Njemački klub je poveo u 48. minuti golom Knauffa. Svega dva minuta kasnije Lindstrom je imao veliku priliku, ali nije uspio pogoditi.

Uređuje se Trg Karla Paržika: Pogledajte kako teku radovi na Marijin Dvoru

Barcelona je to kaznila u 66. minuti kada Ferran Torres pogađa za izjednačenje.

Do kraja meča domaći su ostali s desetoricom jer je crveni karton dobio Tuta, ali Barcelona to nije uspjela iskoristiti.

U preostala dva meča četvrtfinala, koja su igrana u istom terminu, Braga je pobijedila Rangers sa 1:0, dok su West Ham i Lyon u Londonu odigrali 1:1.

Istim rezultatom (1:1) ranije u toku dana završen je i derbi Leipziga i Atalante.