Edin Džeko osvojio prvi trofej otkako je stigao u Italiju 2015. godine!

0

Nogometaši Intera osvojili su Superkup Italije pošto su golom Alexisa Sancheza u 120. minuti pobijedili Juventus s 2:1 u finalu, a Edin Džeko je osvojio prvi trofej otkako je stigao u Italiju 2015. godine!

Dijamant je igrao do 76. minute zajedno s Martinezom, a svoje pozicije ustupili su upravo Sanchezu i Joaquinu Correi.

Inter je kao prvak Italije bio blagi favorit protiv osvajača Kupa Italije.

Pratite uživo hitnu sjednicu Skupštine KS: Obratio se Admir Katica o sigurnosti u Sarajevu

No, Juve je prvi došao u vodstvo. Alvaro Morata je dobro ubacio s lijeve strane, a Weston McKennie glavom loptu poslao iza leđa Samira Handanovića.

Samo desetak minuta kasnije Inter dolazi do izjednačenja. Edin Džeko je izborio penal u duelu sa De Sciglijom, a Martinez je bio precizan s 11 metara.

Kada su se očekivali penali, Sanchez uspijeva postići gol i Interu donio prvi trofej u 2022. godini.

Portali zbog autorskih prava ne smiju prikazivati golove, a majstoriju Sancheza pogledajte na linku OVDJE