Edin Džeko odveo Inter u osminu finala, Bešiktaš poražen od Ajaxa

0

Fudbaleri Intera našeg Edina Džeke u okviru petog kola Lige prvaka, savladali su večeras u Milanu ekipu Shaktara sa rezultatom 2:0.

Strijelac oba gola za Inter bio je naš dijamant Edin Džeko u 62. i 68. minutu susreta.

Na taj način izabranici Simonea Inzaghia potvrdili su dobru formu, nakon nedeljnjog trijumfa protiv Napolija (3:2).

Skupština KS: Usvojen zakon o sufinansiranju ustanova kulture i obrazovanja čiji je osnivač BiH

Naš napadač odigrao je cijeli susret.

U drugoj utakmici koja je počela u ovom terminu, fudbaleri Bešiktaša poraženi su od i Ajaxa rezultatom 1:2.

Domaćini su došli u vodstvo u 22. minutu pogotkom iz jedanaesterca preko Rachida Ghezzala.

Gosti iz Amsterdama su preko Hallera poravnali na 1:1 u 54. minutu susreta. Isti igrač postavio je konačnih 1:2 u 69 minutu utakmice.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić ušao je u igru u 81. minuti susreta.

Vrijedi napomenuti da je po prvi put u historiji bh. fudbala, pravdu dijelio sudija iz naše zemlje, naravno riječ je Irfanu Peljti.

Liga prvaka peto kolo:

Inter - Shaktar 2:0 ( Edin Džeko 62',68')

Besiktaš - Ajax 1:2 ( Ghezzal 22', Haller 54',69')

Portali, zbog autorskih prava, ne smiju objavljivati golove sa utakmica, iz tog razloga prvi našeg dijamanta možete pogledajte na linku OVDJE , a drugi gol na linku OVDJE.