Edin Džeko asistirao i ostavio Inter u utrci sa Napolijem za titulu

0

U okviru 20. kola Serije A, Inter našeg Edina Džeke pobijedio je rezultatom 2:1 ekipu Cremonesea.

Od samog početka meča gosti su vršili pritisak, ali nisu iskoristili nekoliko prilika. Uslijedila je kazna u 11. minuti, kada je Okereke pravim projektilom gađao pod prečku Interovog gola.

Deset minuta kasnije milanski tim je izjednačio. Edin Džeko je odlično šutirao nakon kornera, vratar Marco Carnesecchi odbranio, ali odbijenu loptu zatim je Lautaro Martinez pospremio u mrežu domaćih za 1:1.

Žena u Brazilu dovela mrtvaca u banku kako bi mogla podići kredit

Edin Džeko ušao u historiju Superkupa Italije, Inter osvojio prvi trofej ove sezone

Do 65. minute rezultat je bio izjednačen, a Martinez je na asistenciju Edina Džeke doveo svoj klub ponovo u prednost.

U 17. minuti, naš reprezentativac je imao jednu dobru priliku.

Nakon ubačene lopte u kazneni prostor, Džeko je sjajno primio i pucao, ali lopta je prošla pored stative. U 77. minuti Džeko je napustio igru, a umjesto njega je ušao Romelu Lukaku.

Kapiten Zmajeva je u Seriji A ove sezone postigao sedam golova i četiri asistencije.