Utjeha za poraz od Sassuola: Edin Džeko postigao 100. gol u dresu Rome!

U utakmici 22. kola italijanske Serije A fudbaleri Sassuola savladali su Romu 4:2, a utakmica će se pamtiti po 100. pogotku Edina Džeke u dresu Rome!

Kapiten bh. reprezentacije je od 2015. godine do danas u dresu "Vučice" postigao 72 gola u Seriji A, 2 u Kupu Italije i 26 u europskim kupovima.

Na listi najboljih strijelaca u historiji Rome, Bh. dijamant nalazi se na 8. mjestu, iza Tottija (307), Pruzza (138), Amadeija (111), Volka (106), Manfredinija (104) i Montelle (102).

Meč na Mapei stadionu je praktično riješen u prvih pola sata kada je Sassuolo poveo 3:0 golovima Caputa (2) i Đuričića. U nastavku su Rimljani zaigrali bolje, Džeko je smanjio na 3:1 u 55. minutu.

Kada je Roma ostala s igračem manje nakon drugog žutog kartona Pellegrinija u 69. minutu, činilo se da je sve gotovo.

Ipak, četiri minuta kasnije Veretout iz jedanaesterca smanjuje na 3:2. Samo što se krenulo s centra Jérémie Boga je umakao odbrani Rome i savladao Lopeza za konačnih 4:2.