Džeko s Romom u sudijskom vremenu ostao bez slavlja pod Vezuvom

Roma, predvođena kapitenom Edinom Džekom, propustila je priliku da slavila večeras podno Vezuva u Napulju, jer su do prve minute sudijske nadoknade vodili sa 1:0.

Rimljani su poveli golom Stephan El Shaarawy, na asistenciju Turčina Undera. Igrala se 24. minuta susret 10.  kola italijanske Serie A.

Dijamant je bio lider na terenu. Nije imao sreću da postigne gol, ali je u nekoliko navrata opasno zaprijetio kolumbijskom golmanu Ospini.

Najbolju priliku imao je u 14. minuti kada je loptu s linije izbio jedan igrač Napolija.

Pogledajte akciju kada Džeko nije imao sreće:

U 43. minuti susreta, Džeko je preuzeo kapitensku traku u Romi, jer je igru morao zbog povrede napustiti De Rossi.

U drugom dijelu Napoli je napadao, stvarao prilike. Napoli je izveo čak 17 kornera na utakmici, postigao dva gola, ali su oba poništena.

Belgijanac Dries Mertens u oba navrata nije imao sreće, jer je pomoćni sudija signalizirao nedozvoljene pozicije.

Kada se očekivao da će Roma odoljeti pritisku, Napoli je izjednačio. Igrala se prva minuta sudijske nadoknade kada je iz treće sreće Mertens pogodio mrežu Rimljana.

Roma je ovom bodom najviše pomogla Juventusu, koji je Napoliju sada pobjegao na velikih šest bodova

Džeko je s Romom blizu zone koja trenutno vodi u Ligu Europe, ali Liga prvaka nije daleko. Udaljena je samo tri boda.