Džeko propustio da uništi Milan, osveta brzo stigla

Fudbaleri Milana u derbiju trećeg kola ovogodišnje Serije A, savladali su na svom terenu Romu sa 2:1, a meč je obilježio pogodak Cutronea u 95. minuti.

Milan imao loptu više u svom posjedu i u 45. minuti poveo je sa 1:0. Ricardo Rodriguez je sjajno ubacio s lijeve strane, Franck Kessie na drugoj stativi neometano pogađa za slavlje domaćih.

U 50. minuti Edin Džeko imao je šansu da izjednači, ali je lopta otišla pored desne stative gola Donnarumme.

U 59. minuti je Roma uspjela izjednačiti, kada je Federico Fazio nakon ubačaja iz kornera zakucao loptu u Milanovu mrežu.

Na samom kraju meča, u 94. minuti Edin Džeko imao je priliku da donese pobjedu Romi, ali je iz dobre pozicije loše šutirao.

Minutu kasnije, Milan dolazi do pobjede kada je novo pojačanje iz Juventusa Gonzalo Higuain uposlio Cutronea koji postiže gol za odlučujućih 2:1.

Milan sada ima tri boda, Roma ostaje na četiri.