Džeko postigao gol, Juventus nakon penala slavio protiv Rome

Ekipa Juventusa slavila je protiv Rome nakon boljih izvođenja penala, a Edin Džeko u regularnom toku utakmice postigao je pogodak.

Stara dama je u vodstvo stigla u 29. minuti nakon što je Alex Sandro fantastično pronašao Mandžukića, ovaj lagano zaobišao golmana Rome i loptu poslao u praznu mrežu.

Gledaoci su na ovom meču zaista mogli uživati u velikom broju lijepih akcija i dobrih prilika i s jedne i s druge strane, a konačnih 1:1 postavio je Edin Džeko u 74. minuti susreta nakon asistencije Aleksandra Kolarova.

Edin Džeko teren je napustio u 82. minuti susreta kada je umjesto njega na teren ušao Iturbe, dok je s druge strane Pjanić igrao do 66. minute kada je na teren umjesto njega ušao Sturaro.

Nakon toga uslijedilo je pucanje penala, tragičar Rome bio je Tumminello koji je u prvoj penal seriji promašio.