Džeko novim golom odgovorio kritičarima, Fenerbahce deklasirao tim bh. reprezentativaca

2

Fenerbahce bh. reprezentatinvog kapitena Edina Džeke (38) slavio je ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Rizespora u susretu 3. kola turske Superlige.

Rezultat je glasio 0:5 za momčad Josea Mourinha, koja je povela već u 15. minuti golom Freda.

Prednost Fenerbahcea povisio je Edin Džeko golom nakon asistencije Merta Muldura u 53. minuti.

Poznat identitet djevojke i mladića koji su se utopili u Ramskom jezeru

Dijamantu je to bio treći prvenstveni, a ukupno sedmi gol ove sezone, kojim je na pravi način odgovorio pojedinim navijačima Fenerbahcea, koji su nedavno tražili njegov odlazak iz kluba.

Džekin gol pogledaje OVDJE.

Dijamant nastavlja zabijati: Edin Džeko postigao novi gol za Fenerbahce

U nastavku su gosti postigli još tri gola. Fred je pogocima u 60. i 64. minuti kompletirao hat-trick, a konačan rezultat autogolom u 66. minuti postavio je Khusniddin Alikulov.

Džeko je igrao do 70. minute, kada ga je na terenu zamijenio Youssef En Nesyri.

Na suprotnoj strani, Dal Varešanović je igrao do 67. minute, dok je naš Amir Hadžiahmetović priliku dobio u 61. minuti.

Fenerbahceu je ovo bila druga pobjeda, a Rizesporu prvi poraz.