Džeko i Roma ispisali historiju: Vučica pregazila Barcelonu s 3:0

Roma je večeras ispisala historiju te se u uzvratnoj utakmici protiv Barcelone plasirala u polufinale Lige prvaka.

U prvoj utakmici bilo je 3:1 za Barcelonu te je tako Romi za prolazak bio potreban rezultat od 3:0 ili bolji. To su u nevjerovatnoj utakmici i postigli.

Nadu da može doći do čuda donio je već u 6. minuti bh. dijamant Edin Džeko kada je postigao gol za vodstvo od 1:0.

Edin Džeko već u 6. minuti utakmice postigao sjajan gol protiv Barcelone

Ovo je bio njegov šesti gol u okviru Lige prvaka ove sezone.

Imao je Džeko još jednu dobru šansu, ali je ter Stegen krajnjim naporom odbranio njegov udarac glavom.

Ipak, u drugom poluvremenu Pique nije imao izbora nego da obori Edina Džeku u kaznenom prostoru.

Dosuđen je kazneni udarac koji je u gol pretvorio De Rossi za 2:0.

Roma ima rezultat za polufinale: Džekina ekipa gazi Barcelonu sa 3:0

Konačniudarac Barceloni zadao je Konstantinos Manolas koji je pgoodio za 3:0.