Džeko i Inter napravili veliki korak ka novoj tituli prvaka Italije

0

Inter je došao do pobjede protiv Spezije u 33. kolu italijanske Serije A (1:3), a naš Edin Džeko je bio starter u ovom meču i bio je blizu pogotka, ali u tome ga je spriječio njegov saigrač Ivan Perišić.

Nakon nekih šansi na obje strane, u 31. minuti Marcelo Brozović je postigao sjajan pogodak za vodstvo Nerazzurra.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo nikakvih uzbuđenja pred golovima, tako da se rezultat nije mijenjao, piše Scsport.

Doktorica Larisa Čorda: Zašto su emocije jako važne za plodnost

Na početku drugog dijela Inter je imao stopostotnu šansu. Džeko se namjestio da pošalje loptu u gol, ali ispred njega se našao Perišić i on je pokušao, ali je katastrofalno zahvatio loptu.

Tako je hrvatski fudbaler spriječio da Dijamant postigne gol, a iskusni bh. napadač je bio veoma ljut.

U nastavku Nicolo Barella je imao veliku priliku, a u 60. minuti Simone Inzaghi je uveo Lautara Martineza umjesto Džeke.

Upravo je Argentinac pogodio za 0:2 u 73. minuti. Spezija je smanjila u 88. minuti na 1:2 golom Giulio Maggiorea.

Iako je Inter strepio u posljednjim minutama utamice, Nerazzurri su sudijskoj nadoknadi došli do još jednog pogotka. Martinez je uposlio Alexisa Sancheza, a Čileanac je zatresao mrežu domaćih.