Dramatično otvaranje sezone u Njemačkoj: Prvaci Bundeslige do pobjede golom u 101. minuti

0

Na otvaranju 62. sezone njemačke Bundeslige, Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Borussiju Monchengladbach s 2:3 postigavši pobjednički gol duboko u sudijskoj nadoknadi.

"Apotekari" su prošle sezone osvojili naslov prvaka bez poraza, upisavši 28 pobjeda i šest remija, a izabranici Xabija Alonsa i u novu sezonu su ušli pobjedom.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Granita Xhake, a u 38. minuti Florian Wirtz je zabio za 0:2. Bayer je imao još nekoliko prilika za treći gol, no nije zabio, a u nastavku su domaćini uspjeli izjednačiti.

Ko je Mirza Duran, osumnjičeni za svirepo ubistvo na Ciglanama? Upravo je stigao u zatvor u Zenicu

Borussia je smanjila u 59. minuti preko Nice Elvedija. Pogodak se provjeravao, no situacija je bila čista.

U 85. minuti domaćin je uspio izjednačiti golom Tima Kleindiensta. Još jednom je aktiviran VAR, ali i ovaj puta je sve bilo ispravno.

Sudija Robert Schroder je zbog dvije situacije koje su se provjeravale produžio utakmicu čak 10 minuta i kada se već činilo kako će dvoboj završti bez pobjednika, gosti su dobili jedanaesterac nakon što je Ko Itakura oborio Aminea Adlija.

Još jednom je uslijedila VAR provjera koja je potvrdila prekršaj. Pucao je Florian Wirtz, Jonas Omlin je odbranio, ali se lopta odbila do zvijezde gostiju koji je zabio za pobjedu u 101. minuti.