Osvojena dupla kruna: Bayer Leverkusen sa pobjedom završio historijsku sezonu

0

Na Olympiastadionu u Barlinu igrano je finale Kupa Njemačke (DFB Pokal) u kome su snage odmjerili Kaiserslautern i ove sezone sjajna ekipa Bayer Leverkusena. Apotekari su slavili sa 0:1 i tako došli do duple krune u Njemačkoj.

Sezona za pamćenje Bayer Leverkusena okončana je još jednom pobjedom i novom titulom. Ekipa koju sa klupe predvodi Xabi Alonso brzo se oporavila od poraza u finalu Evropske lige od Atalante pa u finalu njemačkog Kupa nisu dopustili iznenađenje.

Protivnik u današnjem finalu bio je Kaiserslautern koji je ove sezone, a i naredne će nastupati u drugom rangu Bundeslige, takozvanoj 'Cvajti'.

Ruski vojnik o situaciji na frontu: Od 100 ljudi koji su krenuli u napad ostalo je 12

Pobjednički gol u finalu postigao je Granit Xhaka u 17, minuti susreta, Xhaka je tako prvi Švicarac koji je postigao gol u finalu njemačkog Kupa. Do kraja prvog poluvremena ekipa Xabi Alonsa našla se u problemima jer je Odilon Kossounou u 44. minuti dobio drugi žuti karton pa su Apotekari do kraja susreta igrali sa igračem manje. Brojčanu prednost Kaiserslautern nije uspio materijalizovati pa je tako Leverkusen postao novi osvajač Kupa, objavio je SC Sport.