Domaćini uvjerljivi: Sloboda savladala Borac, Posušje u golijadi bolje od Sloge

0

U okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine danas su od 17 i 17.30 sati igrali Sloboda - Borac te Posušje Sloga.

U obje utakmice domaći su bili uvjerljivi, Sloboda je s 2:0 savladala Borac, dok je Posušje u izuzetnoj efikasnoj utakmici nadigralo Slogu - bilo je 3:2.

Sloboda je ostvarila prvu ovosezonsku pobjedu. Tatar jr iz izgledne prilike pogodio prečku, da bi zatim Erić sjajnom intervencijom odbranio udarac Mrkaića iz blizine.

Izvoz električne energije iz BiH manji za 52,7 posto u odnosu na isti period 2023.: Zašto?

Velež poražen u Trebinju: Leotar upisao prvu pobjedu

Brojne prilike

Sloboda uzvraća u 15. minuti, Vošnjak silovitim udarcem sa 40 metara pogađa stativu, da bi Tatar u 27. minuti ponovo uzdrmao prečku.

Do vodstva Tuzlaci dolaze u 42. minuti. Bio je to odličan kontranapad domaćih, lijepo se na šut namjestio Eldar Mehmedović i iskosa pogodio sami ugao gola Borca.

Isti igrač udvostručio je prednost Slobode u 57. minuti. Odmah je šutirao čim je primio pas od Osmića, lopta je okrznula nekoga iz odbrane Borca, preletjela Pavlovića i završila u mreži za 2:0.

Nakon toga Borac je pokušao na sve načine barem smanjiti, ali raspoloženi Erić je u nekoliko navrata sjajno intervenisao. Sloboda je na koncu zasluženo upisala pobjedu.

Prvi trijumf tima sa Mokrog Doca

Posušje je savladalo ekipu Sloge na Mokrom Docu i tako upisalo prvi trijumf ove sezone.

Već u devetoj minuti domaći stižu u vodstvo, nakon ubačaja Brkovića poentirao je Horić.

Posušaci su zatim nastavili napadati, ali bez uspjeha, što gosti kažnjavaju u 38. minuti. Strijelac za izjednačenje bio je Luka Kulenović.

Ipak, uslijedili su novi ataci Posušja, a Milanović u 66. minuti ponovo dovodi hercegovački sastav u prednost. Pet minuta prije kraja, pravom “bombom” Hanuljak povećava na 3:1.

Ipak, do novog gola Sloga dolazi u nadoknadi, ponovo je strijelac Kulenović, piše SC Sport.

Sastavi timova

Posušje – Sloga 3:2 (Horić 9’, Milanović 66’, Hanuljak 85’ – Kulenović 38’, 92’)

Stadion Mokri Dolac. Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo).

POSUŠJE: Kukić, Krišto, Horić, Dadić, Brković, D. Begić, I. Bešlić, Hanuljak, Roca, L. Begić, Boban.

SLOGA: Đulčić, Dadić, Popara, Milaković, Đorić, Štapić, Bašić, Milanović, Baštić, Janković, Kulenović.

Sloboda – Borac 2:0 (Mehmedović 42’ i 57’)

Gradski stadion u Banovićima. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

SLOBODA: Erić, Jusić, Devedžić, J. Osmić, Mehmedović, Kapetanović, Vošnjak, M. Osmić, Maksimović (Ćivić), Delić (Hadžibeganović), Komazec (Osmanković).

BORAC: Pavlović, Gajić (Subić), Vojnović, Andrić, Spremo (Cvijanović), Meleg (Zakarić), Kulašin (Lukić), Popara, Piščević, Tatar, Mrkaić.