Danska pregazila Srbiju u Kopenhagenu: Eriksenova majstorija obilježila meč

0
S.G.

Fudbalska reprezentacija Danske došla je do nove uvjerljive pobjede.

Nakon rutinski odrađenih kvalifikacija u kojim su zabilježili devet pobjeda u deset utakmica u prijateljskom meču su rezultatom 3:0 savladali Srbiju.

Time je prekinut sjajan niz reprezentacije naših istočnih komšija koji su se također plasirali na Mundijal u Kataru.

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

U 15. minuti Mahele je sjajnim i preciznim udarcem matirao golmana Rajkovića nakon ubačaja iz kornera.

Danci su i nakon tog gola nastavili da dominiraju. Šanske pred golom Srbije su se konstantno redale, a čuvar mreže gostiju je u 53. minuti ponovo morao da vadi loptu iz svoje mreže nakon gola Lindstroma.

Trenutak utakmice viđen je četiri minute kasnije kada je Christian Eriksen sjajno potegao sa nekih 20-ak metara i maestralno pogodio mrežu rivala i tako postavio konačan rezultat.

Ova utakmica objema ekipama je poslužila kao uigravanje pred Ligu nacija koja se igra u junu, kao i dobra provjera pred prvenstvo svijeta koje se igra u decembru.

Žrijeb grupa za Mundijal biće održano u petak u Dohi.