Čudo se nije dogodilo: Manchester City ponovo je prvak Engleske

0

Fudbaleri Manchester Cityja odbranili su titulu prvaka Engleske, nakon što su u subotu, 19. maja, u susretu posljednjeg, 38. kola Premier lige, slavili pobjedu protiv West Ham Uniteda rezultatom 3:1.

Izabranicima Pepa Guardiole trebala je pobjeda kako bi osvojili naslov, a do nje su i došli bez većih problema.

Poveli su već u 2. minuti golom Phila Fodena, službeno najboljeg igrača sezone, koji je u 18. minuti povisio prednost svoje momčadi.

BHmeteo objavio prognozu za naredne dane: "Nalet vrućina, pa serija hladnih fronti i osvježenje"

Mohammed Kudus je fantastičnim pogotkom makazicama u 42. minuti vratio goste u meč, međutim, Rodri se golom za 3:1 u 59. minuti pobrinuo da ne bude drame.

Istovremeno je Arsenal s 2:1 na Emiratesu savladao Everton, a City je na kraju završio sezonu s dva boda prednosti u odnosu na "Topnike".

Cityju je ovo 10. titula prvaka Engleske, a četvrta zaredom.

Uz Manchester City i Arsenal, u Ligu prvaka će još Liverpool i Aston Villa, dok u niži rang sele Luton, Burnley i Sheffield United.