Čudesni De Gea srušio Milan: Legendarni golman bravurozno zaustavio dva penala

0

Fudbaleri Fiorentine su u sedmom kolu Serije A pobijedili ekipu Milana rezultatom 2:1 na Stadionu 'Artemio Franchi'.

Ovaj susret je ipak obilježila nesvakidašnja situacija, u kojoj ni jedan dosuđeni jedanaesterac nije realizovan, a bilo ih je tri.

Već u 22. minuti susreta dosuđen je penal za domaće, a Mike Maignan je zaustavio udarac Moiesa Keana da bi domaći ipak došle u vodstvo u 35. minuti susreta preko Yacine Adlija koji u Fiorentini igra kao posuđeni igrač Milana.

Još samo 14 dana za prijavu na TALENT EXPO: Iskoristite priliku s SWM-om!

Jedanaesterac za Milan je dosuđen u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena, ali ovaj put za Milan. Loptu je uzeo Theo Hernandez, ali je njegov udarac zaustavio David de Gea pa se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Fiorentine od 1:0.

U 56. minuti je dosuđen novi penal za Milan. Sada je loptu uzeo Tammy Abraham, ali je i njegov udarac zaustavio čuvar mreže domaćeg tima pa je ostalo 1:0.

Četiri minute kasnije Christian Pulišić je majstorski pogodio nakon asistencije Hernandeza i donio izjednačenje Milanu koje nije dugo trajalo budući da je u 73. minuti susreta Albert Gudmundsson pogodio za pobjedu domaćina.

SEMPRE INSIEME A TE💜⚜️

Posted by ACF Fiorentina on Sunday, October 6, 2024

U sljedećem kolu Fiorentina će gostovati kod Leccea dok će Milan ugostiti ekipu Udinesea, javlja SC Sport.

Čudesne intervencije španskog golmana možete pogledati na linku OVDJE.